Izglītības komisijai nodod vērtēt kolektīvo iesniegumu par svētkiem bez salūta

1 komentārs
Izglītības komisijai nodod vērtēt kolektīvo iesniegumu par svētkiem bez salūta
IEVA LEINIŠA, LETA

Saeima šodien izskatīšanai parlamenta Izglītības, kultūras un zinātnes komisijā nodeva vairāk nekā 11 000 cilvēku parakstītu iniciatīvu par svētkiem bez salūta.

Iniciatīvas nodošanu Izglītības, kultūras un zinātnes komisijai rosināja Mandātu, ētikas un iesniegumu komisijas deputāti, kuri iepriekš lēma par tās turpmāko virzību.

Komisijas pārstāvis Vitālijs Orlovs (S), uzrunājot deputātus, stāstīja, ka Mandātu, ētikas un iesniegumu komisijā uzklausot iniciatīvas pārstāvjus, iebildumus pauda Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras pārstāvji, kā arī Neatkarīgās pirotehniķu asociācijas pārstāvji. Minētie pārstāvji norādīja, ka, aizliedzot profesionālo uguņošanu, palielināsies nekontrolētas uguņošanas ierīču lietošanas riski. Komisijā deputāti ierosināja šo jautājumu skatīt plašāk, iespējams, ierobežojot nekontrolētu uguņošanu rīkošanu.

Iniciatīva tika publicēta 2019. gada nogalē, un tās autore ir Maija Priedīte. Viņa skaidroja, ka iniciatīvas aizstāvji vēlas pārtraukt naudas šķērdēšanu un dzīvnieku biedēšanu, jo īpaši laikā, kad finansējuma trūkuma dēļ nav iespējams nodrošināt “adekvātu” veselības un izglītības budžetu.

Iniciatīva paredz aizliegt tērēt līdzekļus no valsts un pašvaldību budžeta uguņošanu un salūtu finansēšanai.

“Iznākumā tiks tiks saprātīgāk izlietota nodokļu maksātāju nauda, netiks piesārņota vide un biedēti dzīvnieki. Ir redzams, ka ziņa par Igaunijas pilsētām, kur tas jau ir noticis, gūst lielu atbalstu un pozitīvas atsauksmes arī pie mums,” pauda Priedīte.

1 komentārs