Komentāri

Kaut arī vairums iedzīvotāju atbalsta cīņu ar ēnu ekonomiku un nosoda negodīgus uzņēmējus, iespējamam cenu pieaugumam, kas nāk līdzi godīgai nodokļu nomaksai, viņi nav gatavi.

Gadījumos, kad kaut daļa algas tiek saņemta aploksnē, iedzīvotāji saprot, ka netiek veikti nekādi sociālie maksājumi, kas viņus nodrošinātu slimības gadījumā vai sasniedzot pensijas vecumu. Aptaujātie iedzīvotāji atzīst, ka tas viņus uztrauc un viņi vēlētos ēnu ekonomikas izskaušanu.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Rīdzinieks Anatolijs norāda, ka tas viņu uztrauc, jo tas saistīts ar pensijām, veselību un bērnudārziem. Savukārt Vjačeslavs komentē: ”Protams, es tam piekrītu, jo, ja ēnu ekonomika pastāv, tā nedod attīstību, sanāk tā, ka nodokļus nemaksā, nav ar ko attīstīties.”

Uzņēmēji un eksperti norāda, ka, mazinoties ēnu ekonomikai, preces un pakalpojumi kļūs dārgāki, jo uzņēmēji vairāk samaksās nodokļos. Cenu pieaugums varētu sasniegt pat 15%.

”Nešaubīgi – ja ēnu ekonomika būtu par kādiem 10% mazāka, tad cenas būtu daudz augstākas,” neslēpj Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras valdes priekšsēdētājs Jānis Endziņš.

Arī ekonomists Arnis Sauka dzirdējis daudzus uzņēmējus sakām, ka tad, ja viņi maksā visus nodokļus, arī jāpārdod dārgāk un produkti vai pakalpojumi maksās dārgāk.

Latvijā ir vieni no augstākajiem darbaspēka nodokļiem Eiropas Savienībā – uzņēmējiem ir grūti konkurēt, un pelēkā zona ir viena no iespējām samazināt cenu un palielināt konkurenci.

”Uz katru neto eiro, kas ir jāmaksā darbiniekam, uzņēmējam jānopelna ne tikai šis eiro, bet vēl apmēram 80-90 centi. Tā ir liela summa,” stāstīja Endziņš.

Izdzirdot, ka līdz ar ēnu ekonomikas samazināšanos preču un pakalpojumu cenas varētu celties, iedzīvotāji kļūst domīgi, un tikai retais valsts izaugsmes un attīstības vārdā būtu gatavs maksāt vairāk.

Rīdzinieks Anatolijs atzīst, ka cenu kāpums viņam, protams, nepatīk. Savukārt uzrunātais Mārtiņš pieļāva iespēju, ka varbūt kāds mazāk pelnītu. Vaicāts, vai būtu gatavs maksāt vairāk, ja cenas celtos, viņš atzīst, ka 10% būtu gatavs, bet 20% – varbūt nē. Turpretī Vjačeslavs saka, ka viņš kā pilsonis vēlas, lai valsts attīstās, līdz ar to viņš varētu samaksāt vairāk, lai pēc tam nākotnē dzīvotu labāk.

Tomēr bažām par to, ka, strauji samazinoties ēnu ekonomikai, celsies cenas, nevajadzētu būt, norāda eksperti. Konkurence tās tomēr spēšot noturēt, turklāt ēnu ekonomikas apkarošanas process ir gauss.

Video: Iedzīvotāji kļūst domīgi, izdzirdot, ka ēnu ekonomikas apkarošana varētu nest līdzi cenu kāpumu

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl