“Izdzer divus dzērienus, bet uztaisa “bardaku”, tā kā būtu izdzēruši 30″ jeb vecpuišu ballītes Vecrīgā

0 Komentāru
“Izdzer divus dzērienus, bet uztaisa “bardaku”, tā kā būtu izdzēruši 30″ jeb vecpuišu ballītes Vecrīgā
Foto: Flickr / Lindsey Turner

Ārzemju līgavaiņi Rīgas kārtības sargiem un arī Vecrīgas apmeklētājiem sagādā galvassāpes. Nereti vecpuišu ballīšu dalībnieki ne tikai uzvedas skaļi, bet tiek pieķerti arī  huligānismā. Nupat aizturēti 3 iereibuši Lielbritānijas iedzīvotāji, kuri ballītes karstumā apkārtējos mulsinājuši ar atkailināšanos. Kādi sodi par šādiem pārkāpumiem paredzēti?

Par vienu no tipiskākajiem ārzemju vecpuišu ballīšu izgājieniem pašvaldības policisti sauc dzimumorgānu atkailināšanu, kā to var redzēt šajā policijas video, kas tika nofilmēts Vecrīgā jūnija sākumā.

Rīgas pašvaldības policijas Tūrisma nodaļas ekipāža dodas patrulēt Vecrīgas ielās. Vasaras terasēs nereti sabiedrības mieru traucē tieši ārzemju līgavaiņi un viņu draugi. Pirms nedēļas Līvu laukumā pašvaldības policisti pamanīja kādu trūcīgā Supermena kostīmā tērptu vīrieti, kurš apkārtējo apskatei bija atkailinājis dzimumloceklis. Diemžēl tas nav vienīgais šāds gadījums.

Foto

“Pēdējā laikā tiek konstatēta atkailināšanās, kas izraisa cilvēkos sašutumu, pievērš lielu uzmanību un tad mums jāreaģē. Viņi savā kompānijā un jūtas labi. Viņi to parāda priekš sevis, tā ir viņu izklaide. Viņiem pašiem šķiet, ka tādā veidā viņi nevienam netraucē,” teic RPP CP Tūrisma nodaļas inspektors Austris Siliņš.

Pērn par dažādiem pārkāpumiem pie atbildības saukti 700 ārzemju tūristi. Vecrīgas ēdināšanas iestādes uzskata, ka ārzemju vecpuiši ir nevēlami viesi, jo ar savu bravūrīgo uzvedību traucē citiem apmeklētājiem.

“Mēs ar viņiem cenšamies būt solīdi, bet vēlams viņus neielaist, jo viņi vulgāri, bardaku uztaisa. Uzvedas ne visai, vietējiem cilvēkiem tas nepatīk. Viņi katrs izdzer pa diviem dzērieniem, bet bardaku uztaisa, tā kā būtu uzdzēruši pa 30 dzērieniem,” zina stāstīt B-bāra viesmīlis Guntis Kalējs.

Tikmēr, kā atzīst policijas darbinieki, līgavaiņi arī paši kļūst par kabatzagļu upuriem, jo parasti atrodas alkohola reibumā. Parasti vecpuišu ballītes ārzemju tūristi rīko nedēļas nogalē. Vienu reizi nedēļā galvaspilsētu apciemo vismaz 4 ārvalstu līgavaiņu grupas. Vienā šādā vecpuišu ballītē piedalās no 7 līdz 14 tūristiem. Pārsvarā no Lielbritānijas un Skandināvijas valstīm.

Video

0 Komentāru