Izdod vecākiem domātu žurnālu, kas veltīts pusaudžu tematikai

0 Komentāru

Organizācija “Mammamuntetiem.lv” sākusi izdot vecākiem domātu žurnālu, kas veltīts pusaudžu tematikai.

Izdevuma autori secinājuši, ka par bērniem mazākā vecumā literatūras ir ļoti daudz, bet par pusaudžiem- gandrīz nekas, lai arī tieši šis vecumposms ģimenēm nāk ar vislielākajiem izaicinājumiem.

Izdevuma mērķis uzlabot vecāku zināšanas par skolas vecuma bērnu vecumposmu īpatnībām, veselību, piemērotu uzturu un sporta aktivitātēm, emocionālo audzināšanu un savstarpējo attiecību veidošanu, tai skaitā, ar pusaudzi. Žurnāls bez maksas pieejams ārstu praksēs un izglītības iestādēs.

“Mammamuntetiem.lv” vadītāja Inga Akmentiņa Smildziņa norāda: “Kad vecākiem bērni ir sasnieguši pusaudžu vecumu, viņi ir apmulsuši. Informācijas par skolas vecuma bērniem ir maz, šis žurnāls tika izveidots pēc vecāku pieprasījuma.”

Savukārt žurnāla redaktore Līga Brūvere saka: “Man, kā pusaudžu mammai ir skaidrs, ka šis ir grūtākais laiks cilvēka dzīvē, pārmaiņas. Ne pirmsskolniekam, ne pieaugušajam nav tik grūti, kā pusaudzim būt.”

Žurnāla autori novērojuši, ka pusaudži mūsdienās bieži vien ir informatīvā ziņā izglītotāki par vecākiem. “No vecāku rokām tā autoritāte ir izņemta. Tieši, informācijas pieejamības dēļ. Tas ir iemesls, kādēļ pieaugušie bieži vien ir sašutuši. Varbūt pusaudži ir pašpārliecinātāki,” bilst Brūvere.

Jaunajā izdevumā apkopota dažāda satura informācija, piemēram, kādas mobilā telefona aplikācijas ir jēgpilnas, kā plānot pusaudža uzturu, un atsevišķa sadaļa atvēlēta tēva lomai pusaudža audzināšanā.

0 Komentāru