Prisma deformācija: būvuzraugs defektu atzīst par nopietnu

3 komentāri
Prisma deformācija: būvuzraugs defektu atzīst par nopietnu
LETA

Pirmdien, 5. jūnijā, veiktās pirmās būvinspektoru pārbaudes Prisma lielveikalā Pļavniekos liecina, ka atklātais defekts ēkas konstrukcijā ir nopietns, vēsta raidījums TV3 Ziņas. Veikala darbinieki reaģējuši laikus un pieņēmuši pareizu lēmumu, piektdien lielveikalu slēdzot un evakuējot pircējus. 

Visas iesaistītās puses ir pārliecinātas, ka deformācija nav tik nopietna, lai varētu runāt par ēkas sabrukšanu, kā tas notika ar Maxima veikalu Zolitūdē. Eksperti gan turpina tehniskās pārbaudes, lai noskaidrotu problēmu cēloņus. Tas nozīmē, ka vairākus mēnešus šis Pļavnieku veikals pircējiem būs slēgts.

Pašlaik vēl esot pāragri runāt par deformāciju iemesliem, taču būvinspektori pieļauj, ka vaina varētu būt gan kļūdainā būvprojekta risinājumā, gan izpildīto būvdarbu kvalitātē.

Šobrīd pieņemts lēmums, ar kuru vismaz uz diviem mēnešiem tiks aizliegta ēkas ekspluatācija. Šajā laika centra īpašniekam, SIA Avii Centrs, jāveic pārbaudes, lai saprastu, kāpēc dzelzsbetona pārseguma paneļi novirzījušies no atbalsta sijas.

Tirdzniecības centra celtniecību 2012. gada pabeidza būvfirma Castor Constructions. Arī tās pārstāvji izvairīgi komentē notikušo.

Skaties video un uzzini vairāk!

3 komentāri