Izdegušo Slokas izgāztuvi par 700 000 eiro sakops ar Šķēli saistītais uzņēmums “Clean R”

44 komentāri
Izdegušo Slokas izgāztuvi par 700 000 eiro sakops ar Šķēli saistītais uzņēmums “Clean R”
Degušie atkritumi uzņēmuma SIA "Prima M" apsaimniekotajā teritorijā Jūrmalā, Slokas apkaimē, kur bija izcēlies paaugstinātas bīstamības ugunsgrēks, kur dega plastmasas atkritumu krāvums 12 000 kvadrātmetru platībā. (Paula Čurkste / LETA)

Izdegušo, nelegālo Slokas izgāztuvi par 700 000 eiro sakops uzņēmums “Clean R” – tā lēmis Valsts vides dienests (VVD). “Clean R” neoficiāli saistīts ar Andra Šķēles vārdu, bet dienestā akcentē, ka šī firma pārējos divus konkurentus uzvarējusi tieši, pateicoties labākajam cenas piedāvājumam. Firma sola darbus paveikt laikus, un kavēšanās gadījumā gatava maksāt soda naudu.

Ugunsgrēks nelegālajā izgāztuvē Slokā plosījās 18. jūnijā, un tikai tagad valstij izdevies atrast firmu, kas sakops postažu. 24 stundu laikā pieteicās trīs pretendenti, un par uzvarētāju pasludināts “Clean R”.

Uzņēmums Jūrmalā jau ticis pie laba darījuma: pērn Gata Trukšņa vadītā Jūrmalas dome nolēma sadzīves atkritumu savākšanu uz septiņiem gadiem nodot tieši “Clean R”.  Savulaik šī firma bija zināma kā “L&T”, piederēja uzņēmumam “Vides investīcijas”, kas savulaik piederēja Andrim Šķēlem, un minēts tā dēvētajās “oligarhu sarunās”.

Vides dienestā uzsver, ka “Clean R” izvēlēts cenas dēļ. Darbus firma sola veikt mēneša laikā, pagaidu uzturēšanas vieta būs Getliņu poligons, bet lielāko daļu atkritumu pārvērtīs kurināmajā. Daļa atkritumu tiks nodota pārstrādei SIA “Cemex”. Bīstamos atkritumus paredzēts nodot drošai uzglabāšanai.

Foto: ugunsgrēku piedzīvojusī izgāztuve Jūrmalā

“Mēs esam parakstījuši līgumu un izdarīsim līdz galam. Ja neiekļausimies pa vienu, divām dienām, paredzētas soda sankcijas. Nenoliegšu, ka izaicinājums un apjoms ir liels, tādēļ gatavojamies, lai tuvākajās dienās sāktu vest atkritumus,” saka “Clean R” valdes loceklis Guntars Levits.

Uzņēmums “Prima M”, kura teritorijā izgāztuve atradās, atteicies attīrīt šo teritoriju, jo tam nav nepieciešamās naudas. Koļegova sola, ka valsts ieguldītie 700 000 tiks piedzīti no vainīgajiem. “Nodokļu maksātājiem nav jāmaksā, ka kāds vēlas krāpties un darīt prettiesiskas lietas, jo tur ir virkne prettiesisku lietu,” saka Koļegova.

Tikko kā saņemtas ūdens analīzes no pašvaldības, kas dienesta darbiniekus nomierinājušas. Visos šajos paraugos paaugstināts piesārņojums nav konstatēts, tādējādi ūdens ir lietojams pārtikā. Nelegālajā izgāztuvē, kur plosījās uguns, atrodas ap 14 000 tonnu atkritumu un izveidojušās iespaidīgas ūdenstilpnes.

TOP komentāri

 • Armands Ozolins
  +9 +9 0

  Armands Ozolins

  kurš normāls cilvēks nesapratis ka dedzināšana ar sakopšanu ir viens saimnieks!
 • Gints Emerbergs
 • Robert Bicān
  +8 +8 0

  Robert Bicān

  Par utilizāciju no zviedriem paņēma 700 pakas un tagad vēl no valsts :D

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl