Izdegušas ganības un draudi zaudēt vasarāju ražu – ilgstošā sausuma dēļ vairākos novados lūgs izsludināt ārkārtas stāvokli

1 komentārs

Ilgstošā sausuma dēļ Ventspils, Saldus un Kuldīgas novadu domes lūgs Ministru kabinetu izsludināt ārkārtas situāciju lauksaimniecībā. Pastāv iespēja, ka ārkārtas situācija būs jāizsludina arī Alsungas un Brocēnu novados.

Lauksaimnieku organizācijās atzīst, ka dažādos Latvijas novados situācija atšķiras, bet vissliktākā ir Kurzemē. Kuldīgas novadā lopkopji pat sākuši likvidēt lopus, jo nespēj tos pabarot. Ganības ir izdegušas, tāpēc lopiem nav, ko ēst. Savukārt Ziemeļkurzemes lauksaimnieki sūdzējušies, ka var zaudēt teju visu vasarāju ražu, – ilgstošais sausums skāris lielāko daļu no sējumiem, tāpēc Ventspils domes deputāti ārkārtas sēdē nolēmuši lūgt Ministru kabinetu izsludināt ārkārtas situāciju vismaz 12 mēnešu periodā.

Aivars Mucenieks
Ventspils novada domes priekšsēdētājs (ZZS)

Neviens zemnieks mums nav prasījis, lai viņiem kaut ko kompensē. Zemnieki cer uz to, – ja gadījumā nevarēs izpildīt savas līgumsaistības, tad būtu šie apstākļi ārkārtējie, tad viņi varētu runāt ar otru pusi, ka varbūt atlikt un neizpildīt šīs saistības. Tāpat varētu runāt ar bankām par kredīta pamatsummas atdošanas varbūt grafika pārskatīšanu.

1 komentārs