Izdari labu darbu! Izsludināta pieteikšanās skaļās lasīšanas projektam sociālajos centros

1 komentārs
Izdari labu darbu! Izsludināta pieteikšanās skaļās lasīšanas projektam sociālajos centros
LETA

Ziedot – nevis naudu, bet savu laiku – ar šādu aicinājumu atsaukties brīvprātīgos aicina jauns sociālais projekts “Sarunas un grāmatas – līdzņemšanai”. Projektu īsteno Rīgas Centrālā bibliotēka, un tā organizatori aicina brīvprātīgos doties uz sociālās aprūpes centriem un lasīt grāmatas, avīzes un žurnālus šo centru iemītniekiem.

Zinaīda sociālās aprūpes centrā Stella Maris dzīvo jau piekto gadu. Viņa ir viena no aktīvākajām tā iemītniecēm un rūpējas par to, lai ikvienam centra iemītniekam tiktu piegādāta pati jaunākā lasāmviela. Pašai visvairāk tīk detektīvi, taču saka, ka labprāt piedalīsies jebkādas grāmatas apspriešanā. Liels lasītājs ir arī Ziedonis – viņš esot izlasījis jau visu vietējās bibliotēkas krājumu. Tomēr daudziem sociālās aprūpes centra iemītniekiem lasīšanas prieks iet secen sliktās redzes dēļ.

Foto

Lai palīdzētu šiem cilvēkiem uzzināt jaunāko presē un literatūrā, Rīgā šoruden tiks sākts Skaļās lasīšanas projekts. Tā ietvaros brīvprātīgie dosies uz sociālās aprūpes centriem un skaļi lasīs grāmatas, avīzes un žurnālus to iemītniekiem. Tā galvenā ieceres ideja slēpjas cilvēcīgās sarunās un emocijās, ko sniegs sarunas par dzīvi un grāmatām.

Šobrīd brīvprātīgo pietikšanās jau sākusies. Zane ir viena no 25 brīvprātīgajiem, kas jau pieteikušies Skaļās lasīšanas projektam. Viņa stāsta, ka vēlme brīvprātīgi palīdzēt kādam bija jau sen, taču tieši šis Rīgas Centrālās bibliotēkas aicinājums doties pie sociālās aprūpes centru iemītniekiem, lai skaļi lasītu grāmatas, viņu uzrunāja visvairāk.

Zane Eniņa, brīvprātīgā:

Es katru vakaru gandrīz lasu priekšā savam dēlam, kuram ir seši gadi. Man patīk lasīt priekšā, man patīk, kad klausās, man patīk lasīt balsīs. Kad es ieraudzīju šo piedāvājumu, man šķita, ka tas ir man rakstīts.

Pieteikšanās Skaļās lasīšanas projektam ilgst līdz 15. augustam. Taču brīvprātīgo atsaucība ir milzīga – jau šobrīd visas iecerētās vietas ir aizpildītas. Bibliotēkas pārstāvji gan norāda, ka turpinās pieņemt pieteikumus.

Video