Izbraukuma vakcinācija plānota arī kapusvētku laikā

10 komentāri
Izbraukuma vakcinācija plānota arī kapusvētku laikā
ARTŪRS ORENĪTIS, F64

Cerībā tomēr vairot pret Covid-19 vēl nepotēto iedzīvotāju aktivitāti vakcinēties tiek meklēti jauni risinājumi – izbraukuma vakcinācija dosies jebkur, kur pulcējas ļaudis – arī uz kapusvētkiem, vēsta TV3 Ziņas.

Iedzīvotāji turpina zaudēt interesi par potēšanos. Vakcinēšanās temps patlaban ir līdzvērtīgs līmenim, kāds bija aprīlī, kad trūka vakcīnu un potēja tikai atsevišķas prioritārās grupas.

Šonedēļ pirmajās četrās darbadienās poti dienā saņēmuši vidēji 5400 cilvēku. Salīdzinājumam atsevišķās nedēļās maijā dienā potēja trīs reizes vairāk cilvēku.

Bet kopumā no pirmdienas līdz ceturtdienai šonedēļ vakcinēti 21 500 cilvēku, kas ir mazāk nekā aktīvākajā vakcinēšanās periodā vienas dienas laikā. Rekords tika sasniegts 28. maijā, kad sapotēja vairāk nekā 24 000 cilvēku.

Vakcinēšanas rīkotāju vērtējumā ir vairāki iemesli, kāpēc temps turpina samazināties.

Āris Kasparāns, Nacionālā veselības dienesta direktors

“Ir vasara, karstais laiks. Iedzīvotāji varbūt ne vienmēr vēlas šādā laikā rūpēties par veselību tik daudz. Un papildu, protams, arī šī šobrīd zemā saslimstība ar Covid-19. Es domāju, ka tie ir tie faktori, kas veicina. Plus, protams, arī šī dezinformācijas izplatīšanās. Es domāju, ka arī svārstīgo, neizlēmušo skaits joprojām, kas varbūt nogaida.”

Cenšoties kāpināt vakcinācijas tempu, arvien vairāk rīko izbraukuma vakcināciju, lai poti varētu saņemt vietās, kur pulcējas daudz cilvēku, piemēram, pilsētas svētkos un gadatirgos. Tagad plānots doties uz pašvaldībām arī kapusvētku laikā.

Āris Kasparāns, Nacionālā veselības dienesta direktors

“Diez vai mums būtu jābūt kapos blakus ar telti, kur šie cilvēki tiešām iet uz kapusvētkiem. Bet nereti ir situācijas, kad tiešām iedzīvotāju skaits ir liels kapusvētkos, nereti tiek apvienots ar dažādiem citiem pasākumiem, tai skaitā ar izklaides pasākumiem. Es domāju, kopumā, ja mēs šajā teritorijā esam ar vakcināciju, tas, domāju, ka varētu arī strādāt.”

Turpmāk iecerēts vakcinācijā vairāk iesaistīt ģimenes ārstus. Taču, kā norāda vienā no nozares asociācijām, ģimenes ārsti jau tagad šim mērķim ziedo daudz laika.

Sarmīte Veide, Latvijas Ģimenes ārstu asociācijas vadītāja

“Mums šis laiks ir jāvelta ne tikai vakcinācijai pacientiem. Mums ir arī veselības aprūpi jāveic primārā līmenī. Ja mēs pārāk daudz laika ziedojam izskaidrošanas darbam par vakcināciju, mēs varam kādam pacientam, kuram ir svarīga palīdzība, aizkavēt šo palīdzību sniegt.”

Ģimenes ārste Sarmīte Veide sagaida, ka valsts iestādes turpmāk tomēr aktīvāk informēs iedzīvotājus par jautājumiem, kas saistīti ar vakcinēšanos. Un Nacionālajā veselības dienestā sola, ka tāds arī ir plāns. Jau drīzumā iecerēts paplašināt saziņu uz iedzīvotājiem, tādējādi papildinot jauno, šonedēļ sākušos reklāmas kampaņu.

“Iepirkumi jau ir arī par reģionālajiem laikrakstiem, par nacionāla mēroga izdevumiem, kur vairāk šo – korektu, patiesu informāciju paust, ticamu, zinātnē balstītu, un tiešām cīnītos ar šo dezinformāciju,” norāda Kasparāns.

Dienesta vadītājs uzskata, ka motivējoša varētu būt arī loterija, kurā varēs piedalīties ikviens vakcinētais. Tās sākums gaidāms augustā.

Lasi vēl: Konceptuāli atbalsta naudas balvu izlozi vakcinētajiem līdz pat 100 000 eiro apmērā

10 komentāri