Izbraucienā ar motorlaivu Abavā iet bojā jauns vīrietis, bet laivošana Tērvetes upē traģiski noslēdzas divām sievietēm

2 komentāri
Izbraucienā ar motorlaivu Abavā iet bojā jauns vīrietis, bet laivošana Tērvetes upē traģiski noslēdzas divām sievietēm
Attēlam ir ilustratīva nozīme. (KASPARS KRAFTS/F64)

Otrdien, 6. aprīlī, upē Abava Kandavas novadā un trešdien, 7. aprīlī, upē Tērvete Jelgavas novadā ugunsdzēsēji glābēji atrada un no ūdenstilpēm izcēla divus bojāgājušos, informēja Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta un Valsts policijas pārstāvji.

Uzsāktā kriminālprocesa ietvaros, VP noskaidroja, ka sestdienas, 3. aprīļa, pēcpusdienā 1984. gadā dzimis vīrietis devās izbraucienā ar motorlaivu pa Abavas upi un neatgriezās savā dzīvesvietā. Par notikušo policistiem un ugunsdzēsējiem glābējiem tika paziņots nākamajā dienā, kad nekavējoties tika uzsākti meklēšanas pasākumi. Apsekojot upi, aptuveni piecu kilometru attālumā no vīrieša dzīvesvietas tika atrasta apgāzusies laiva, bet bojāgājušais tika atrasts tikai pēc trīs dienu ilgiem zemūdens meklēšanas darbiem.

Par notikušo Abavas upē policijā sākts kriminālprocess un nozīmētas tiesu medicīniskās ekspertīzes.

Savukārt, 7. aprīlī Jelgavas novada Glūdas pagastā Tērvetes upē ugunsdzēsēji glābēji atrada apgāzušos laivu un tai līdzās 1967. gadā dzimušas sievietes līķi. Uzsāktā kriminālprocesa ietvaros tika noskaidrots, ka divas sievietes pēc iepirkšanās veikalā mājup bija devušās ar laivu. Pēc liecinieku stāstītā, abas sievietes esot lietojušas alkoholu. Otra, 1974. gadā dzimusī sieviete, patlaban nav vēl atrasta, un tajā dienā veiktie zemūdens meklēšanas darbi bija bez rezultāta.

VP un VUGD aicina cilvēkus, pārvietojoties ar ūdens transportlīdzekli, atcerēties par drošību un lietot glābšanas vestes, lai atrašanās uz ūdens nebeigtos traģiski. Atrašanās un pārvietošanās ar laivu ir saistīta ar dažādiem riskiem un lielu bīstamību, jo dažādu apstākļu ietekmē laiva var apgāzties, turklāt šobrīd ūdens temperatūra ir zema, līdz ar to cilvēkam, atrodoties ūdenī, iespējama vispārēja ķermeņa atdzišana. Turklāt ne vienmēr negadījumiem uz ūdens ir aculiecinieki, kuri savlaicīgi var piezvanīt glābšanas dienestiem.

Arī abos minētajos gadījumos informācija par notikušo tika saņemta jau kādu laiku pēc negadījuma, kad jau vairs nebija iespējams glābt dzīvības.

Lai izvairītos no traģiskiem negadījumiem uz ūdens, VUGD un VP aicina cilvēkus, atrodoties ūdens transportlīdzeklī, uzvilkt glābšanas vestes, kas, notiekot negadījumam, turēs cilvēku virs ūdens un dos vairāk laika un iespējas izglābties. Personām, kuras jaunākas par 12 gadiem, ir obligāti jālieto glābšanas veste. Tās ir obligātas arī pārvietojoties ar ūdensmotociklu, burājot, nodarbojoties ar ūdensslēpošanu un citiem ūdens sporta veidiem. Vestei ir jābūt pareizi uzvilktai un aizsprādzētai.

Laivā katram laivotājam jāuzturas savā sēdvietā, nedrīkst celties kājās un liekties pāri laivas malai, lai neizkristu ārā vai neapgāztu to. Līdzās tam atrašanās laivā un tās vadīšana alkohola reibumā ir nesavienojama un ļoti bīstama, jo tās vadītājs un pasažieri nespēj objektīvi novērtēt apstākļus un pieņemt situācijai atbilstošus lēmumus. Alkohola reibums liek vairāk riskēt un neļauj pieņemt situācijai atbilstošus lēmumus.

2 komentāri