Itālijas valdība studentiem Latvijā piedāvā stipendijas studijām un pētniecībai

1 komentārs
Itālijas valdība studentiem Latvijā piedāvā stipendijas studijām un pētniecībai
EPA/SCNAPIX

Līdz šī gada 13.jūlijam Latvijas studenti maģistrantūras, doktorantūras, augstākās izglītības studiju kursu programmās mākslā, horeogrāfijā un mūzikā, kā arī pētnieki var pieteikties Itālijas valdības stipendijām, liecina Valsts izglītības attīstības aģentūras (VIAA) publiskotā informācija.

Stipendijas plānots īstenot 2021./2022.akadēmiskajā gadā, lai veicinātu starptautisko sadarbību kultūras, zinātnes un tehnoloģiju jomās, popularizētu itāļu valodu un iepazītu valsts kultūru.

Itālijas valdība piedāvā stipendijas maģistrantūras, doktorantūras, augstākās izglītības studiju kursiem mākslā, horeogrāfijā un mūzikā, kā arī akadēmiskā pētniecībā sešiem vai deviņiem mēnešiem. Trīs mēnešu stipendijas būs pieejamas arī itāļu valodas un kultūras kursa studentiem, kuri pašlaik apmeklē itāļu valodas kursus savā augstskolā vai Itālijas kultūras institūtā.

Stipendijas iespējams saņemt minēto studiju kursu studentiem, kuri nav vecāki par 28 gadiem, izņemot tos, kuriem pagarināts stipendijas saņemšanas periods. Savukārt doktrorantūras programmu pretendenti stipendijai var pieteikties, ja nav vecāki par 30 gadiem. Stipendijas piešķirs arī akadēmiskajiem pētniekiem līdz 40 gadu vecumam.

Stipendijas apjoms ir 900 eiro mēnesī, kā arī stipendiātiem tiek segta medicīniskā apdrošināšana. Stipendiātus var atbrīvot no uzņemšanas un mācību maksas, tomēr tas atkarīgs no katras augstākās izglītības iestādes maksājumu politikas.

1 komentārs