Komentāri

”Sariktētas” piebūves, pārtaisīta ēkas fasāde, patvaļīgi palielināta dzīvokļu platība, citiem iemītniekiem atņemot daļu gaiteņa – raidījums ”Bez Tabu” raksturo situāciju kādā ēkā Vienības gatvē.

Pēc īrnieku teiktā, katrs būvniecības darbus šajā daudzdzīvokļu namā veic pēc saviem ieskatiem, bez jebkādām oficiālām atļaujām.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Problēma par veiktajiem pārbūves darbiem ēkā aktualizējusies pēc tam, kad nama īpašnieks esot sācis ”tramdīt” īrniekus ar lūgumu uzrādīt dzīvokļa pārbūves projekta kopiju un oriģinālu. Dzīvokļa īrnieks norāda – projekta dokumentācijas pie viņa neesot un nevarot būt, jo viņš ir dzīvokļa īrnieks nevis īpašnieks.

Savukārt, Rīgas būvvaldē atklājies, ka vienīgie ”papīri” par minēto īpašumu Vienības gatvē ir aptuveni gadsimtu veci, savukārt jaunāku rakstisku ziņu par veiktajām pārbūvēm dzīvokļos nav.

”Mēs to ēku esam nopirkuši pirms trim gadiem. Faktiski būvvalde ir konstatējusi, ka mūsu pārvaldīšanas laikā nekādu pārbūvi mēs neesam veikuši, izņemot to, ka ir nomainīti pāris logi,” tā pauž nama īpašnieka, a/s ”Otto” valdes priekšsēdētājs Jānis Graudiņš.

Līdz ar to izveidojusies situācija, ka pārbūve dzīvokļos minētajā namā ir veikta, savukārt dokumetu par to nav nevienam.

Raidījuma ”Bez Tabu” veidotāji atzīst, ka kopš traģēdijas Zolitūdē, kur sagruva lielveikala ”Maxima” jumts, prasot 54 cilvēku dzīvības, skatītāji daudz vairāk pievērš uzmanību būvniecības nedienām Latvijā.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl