11 komentāri

Īrijas sēņu audzētāju centieni meklēt darbiniekus Latvijā gūst vietējo iedzīvotāju atsaucību. Lai arī piedāvātā samaksa līdzinās Īrijas minimālajai algai, no kuras tiek atvilkti nodokļi, kā arī izdevumi par mājvietu, daudziem tā tik un tā ir iespēja pelnīt vairāk nekā mājās.

Piektdien, 1. decembrī, par darba iespējām Īrijā tika informēti bez darba esošie Jēkabpils pilsētas un novada iedzīvotāji. Kā novēroja LNT ziņas, uz tikšanos ieradās vairāki desmiti interesentu.

Sēņu audzētavā piedāvātā samaksa atbilst Īrijas minimālajai algai, taču tā ir otrā lielākā Eiropas Savienībā. Daudziem tā ir cerība nopelnīt vairāk, nekā tas šobrīd iespējams Latvijā.

Sergejs
bezdarbnieks

Strādāt skaidu gaterī par 150-200 eiro, bet dzīvokli īrēt, paēst, uz rokas nekas nesanāk…

Aleksandrs
pensionārs

Es neesmu no tiem nabadzīgākajiem, man ir normāla pensija un priekš paša nav bēdu, bet man ir pieci bērni, man par tiem ir jāpadomā, divas meitas ir studentes.

Prasības sēņu lasītājiem ir strādīgums, precizitāte un kaitīgu ieradumu neesamība.

Tikmēr Nodarbinātības aģentūras Jēkabpils filiāles stends liecina, ka tiek meklēti cilvēki ar prasmēm, kas ir viens no iemesliem, kādēļ neizdodas aizpildīt vakances.

TOP komentāri

 • Janis Ugarenko
  +14 +12 -2

  Janis Ugarenko

  es mēnes īpelnu 370 pat nesanāk samaksāt visu nodokļi tik lieli ir . Te Latvijā nau ko darīt ar nopelnīto naudu . degvielas cenas ari ir drausmīgas 1.24 aizbraucu uz Ārzemēm tur cenas ir 89centi 90 centi līdz 1.02 centi un tur ir iekļauta ceļu nodoklis jāsāk domāt kautko
 • šokētā
  +7 +3 -4

  šokētā

  sēnes,konkrēti ,šampinjonus audzē angāros īpašos substrātos. Nereti sēnes (nelegāli) tiek apstrādātas ar hlorētu šķidrumu. Augsne kodīgus izgarojumus izdala,darbs nav viegls un lēnākiem amatieriem būs grūti kaut ko nopelnīt. Ja nesašķiros sēnes pareizi,vēl no algas atvilks pēdējo. Nav jau nekāda brīnumzeme,bet par cilvēkiem rūpējās vairāk kā LV. Neskatoties uz to,ka visi galvenie ir vai nu leiši vai poļi,sarunāt visu var krievu val.,bet uz lielu atbalstu no viņiem necerēt.
 • Haimens.
  +1 +1 0

  Haimens.

  Šo Titāniku jau sen laiks pamest,ja jūs kaut kādā veidā izdzivojiet tagat, ja jūs kaut kādā modē novilksiet lidz pensijai tad aizejot pensijā atdos galus jau otrajā mēnesi.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl