Īrijā drīzumā darbu sāks latviešu grāmatu bibliotēka uz riteņiem

Komentāri

Līdz pirmajam izbraucienam mobilās bibliotēkas veidotāji lūdz Latvijas iedzīvotājus ziedot grāmatas Īrijas latviešiem.

Grāmatas latviešu valodā var būt īsts dārgums latviešiem, kuri dzīvo svešumā. Latviešu kultūras fonda dalībnieki Īrijā jau ir iegādājušies treileri un jau piemērojuši to bibliotēkas vajadzībām. Šobrīd mobilās bibliotēkas komandai ir aptuveni 3000 grāmatu. Taču vairums no tām ir izdotas ASV īsi pēc Otrā pasaules kara. Savukārt Īrijas un Ziemeļīrijas latvieši aptaujā norādīja, ka vēlas jaunākas grāmatas, tostarp arī jaunajiem lasītājiem.

Imants Miezis
Mobilās bibliotēkas idejas autors

Par cik vairumā ir šīs te ārpus Latvijas, latviešu valodā grāmatas, tad trūkst Latvijā ražotās, pēdējā laikā ražotās latviešu grāmatas latviešu valodā un trūkst bērnu grāmatas latviešu valodā.

Veicot vairāku desmitu Īrijas latviešu aptauju, teju visi respondenti norādīja mobilās bibliotēkas nepieciešamību. Tomēr bibliotēkas idejas autors norāda, ka aptaujas rezultāti ļoti iespējams nesakritīs ar cilvēku reālo interesi. Mobilās bibliotēkas pieturvietas iecerēts veidot lielākajās Īrijas pilsētās, kur dzīvo latvieši, un latviešu bērnu skolās, kas parasti darbojas nedēļas nogalēs.

15 tūkstošus eiro mobilajai bibliotēkai Īrijā un vēl vienpadsmit projektus ārvalstīs dzīvojošo latviešu atbalstam šogad realizē Sabiedrības integrācijas fonds. Fonda pārstāve norāda, ka projektu galvenais mērķis ir veicināt ārvalstīs dzīvojošo latviešu saikni ar Latviju.

Dace Zariņa-Zviedre
Sabiedrības Integrācijas fonda pārstāve

Ir daudzi projekti, kas vairāk vērsti uz dažādu latviešu svētku svinēšanu, uz dažādām aktivitātēm, piemēram, nometnes, kurās māca skolēniem latviešu valodu.

Mobilās bibliotēkas Īrijā idejas autori par piešķirto naudu jau sarīkoja divas diskusijas un iegādājās datorprogrammatūru bibliotēkai. Ja jūs esat gatavi ziedot grāmatas latviešiem Īrijā, tad to var izdarīt, sazinoties ar Sabiedrības Integrācijas fondu šeit pat Latvijā vai arī ar mobilās bibliotēkas idejas autoriem Īrijā.

Lasi vēl