Irbes jūras šaurumā Baltijas valstu mīnu kuģi mācībās atmīnē kuģošanas ceļus

Komentāri
Irbes jūras šaurumā Baltijas valstu mīnu kuģi mācībās atmīnē kuģošanas ceļus
Foto: Normunds Mežiņš

Šodien, 18. maijā, sākas starptautisko mācību Open Spirit 2015 jūras fāze, kuras laikā Tallinas līcī un Irbes jūras šaurumā meklēs un iznīcinās no Pirmā un Otrā pasaules kara saglabājušos sprādzienbīstamos priekšmetus.

Gadskārtējo mācību, kuras rotācijas kārtībā notiek kādā no Baltijas valstīm, uzdevums ir attīrīt kuģošanas ceļus un zvejošanas rajonus no Baltijas jūras dzelmēs palikušajiem sprādzienbīstamajiem priekšmetiem, tādējādi samazinot iespējamos riskus. Starptautiskā operācija palīdz pilnveidot štābu, mīnu kuģu un to ūdenslīdēju – atmīnētāju komandu sadarbību un savietojamību, taktiku un procedūras.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Mācību uzdevumus kuģi veiks vairākās kuģu grupās. Pirmajā grupā iekļauti galvenokārt NATO 1.pastāvīgās jūras pretmīnu grupas (SNMCMG1 kuģi). Pašreiz šīs kuģu grupas flagmanis ir Elbe klases Nīderlandes kuģis Donau. Mīnu meklētāju grupu veido Beļģijas kuģis Lobelia, Lielbritānijas – Quorn un Vācijas Auerbach, Nīderlandes – Willestamdt, Polijas – Mewa Norvēģijas – Rauma, Lietuvas – Skalvis un Francijas kuģis Eridan.

Savukārt otro kuģu grupu veido Latvijas vadītās Baltijas valstu mīnu kuģu eskadras kuģi – BALTRON flagmanis, Jūras spēku flotiles kuģis Virsaitis, kā arī vēl seši kuģi no Lietuvas, Norvēģijas, Igaunijas un Zviedrijas.

Mācībās piedalās arī kuģu ūdenslīdēju – atminētāju grupa, kurā darbojas Zviedrijas, Vācijas, Igaunijas, ASV, Kanādas, Polijas un Latvijas ūdenslīdēji, un viņus atbalsta Igaunijas Jūras spēku kuģis.

Igaunijas Jūras spēku vadītajās mācībās, kuras notiek no 15. līdz 29. maijam, piedalās vairāk nekā 700 karavīru, 19 kuģi, septiņas ūdenslīdēju komandas un štābu personāls no 15 valstīm, kā arī divām mīnu kuģu vienībām – Baltijas valstu mīnu kuģu eskadras (BALTRON) un NATO 1. pastāvīgās jūras pretmīnu grupas (SNMCMG1).

Mācības Open Spirit ir gadskārtējā Alianses programmas Partnerattiecības mieram operācija jūras mīnu un citu sprādzienbīstamo priekšmetu iznīcināšanai.

Pēdējo reizi mācības Open Spirit Latvijas teritoriālajos ūdeņos notika 2014. gadā, un tajās piedalījās 26 kuģi, piecas ūdenslīdēju komandas un štābu personāls no 13 valstīm, kā arī divām mīnu kuģu vienībām – Baltijas valstu mīnu kuģu eskadras (BALTRON) un NATO 1. pastāvīgās jūras pretmīnu grupas (SNMCMG1). Mācību norisei sekoja arī militārie novērotāji Turcijas un Ķīnas. Mācību laikā Irbes jūras šaurumā tika atrasti un iznīcināti 97 dažāda veida sprādzienbīstami priekšmeti.

Lasi vēl