Irākiešu ģimene: Mums atņēma pases un aizveda uz Latvijas austrumu robežu, kā uz tūrisma apskates objektu

1 komentārs
Irākiešu ģimene: Mums atņēma pases un aizveda uz Latvijas austrumu robežu, kā uz tūrisma apskates objektu
EVIJA TRIFANOVA, LETA

Pagājušajā nedēļā humānu apsvērumu dēļ Latvijas robežsargi ļāva šķērsot robežu kādai irākiešu ģimenei, kura uz Baltkrieviju ieradās tūrisma nolūkos, bet uz Latvijas austrumu robežu tika nogādāta, kā uz “tūrisma objektu”, aģentūru LETA informēja Aizsardzības ministrijas Militāri publisko attiecību departamentā.

“Sargs.lv” publicētajā videoierakstā irākiešu ģimene dalās ar savu pieredzi par to, kā viņi nonākuši līdz Latvijas-Baltkrievijas robežai. Irākiešu ģimene pastāstīja, ka Baltkrievijā viņiem tika atņemtas pases, kā arī netika nodrošināta pienācīga medicīniskā aprūpe pēc tam, kad sievietei uz robežas kļuvis slikti ar veselību. Lai arī sievietei tika sniegta sākotnējā medicīniskā palīdzība, viņa sliktā stāvoklī tika nogādāta atpakaļ robežjoslā.

Šie fakti vēlāk Baltkrievijas robežsardzes dienestu neaizkavēja sievietes nelaimi izmantot saviem propagandas mērķiem. Baltkrievijas robežapsardzes dienesta interneta mājaslapā aizvien ir atrodama publikācija, kurā apgalvots, ka Latvijas robežsargi, neraugoties uz personas smago veselības stāvokli, viņu pametuši likteņa varā, kamēr Baltkrievijas puse sniegusi palīdzību.

Lai gan Baltkrievijas videomateriālā kāds no ārstiem norāda, ka sievietes stāvoklis ir smags, viņa jau otrajā dienā pēc hospitalizēšanas no slimnīcas izlaista. Savukārt formās tērpti baltkrievu drošībnieki viņai, gan viņas vīram un nepilngadīgajam dēlam atņēmuši pases.

Ģimene pastāstīja, ka Irākā viņiem bija teikts, ka Baltkrievijā tie dosies uz vairākiem tūrisma objektiem. Jau otrajā dienā tiem tika teikts, lai viņi gatavojas braukt uz jaunu apskates objektu. Pie viesnīcas, kurā dzīvoja tūrisma grupa, tika piedzītas trīs automašīnas.

Ģimeni aizveda līdz Latvijas austrumu robežai. No mašīnas izgājis vīrietis uniformā, kurš veda cilvēkus pāri mežam. “Ejot naktī pa mežu – mēs ieraudzījām policijas mašīnu ar lukturiem un prasījām, lai mūs aizved atpakaļ uz Minsku, bet tā nebija Baltkrievijas policijas mašīna, bet Latvijas robežsardze, kura pateica, ka mēs atrodamies nevis Baltkrievijā, bet Latvijā,” stāstīja vīrietis.

“Sargs.lv” jau vēstīja, ka, neraugoties uz arvien pieaugošo migrantu skaitu, kuri “iestrēguši” uz Latvijas un Baltkrievijas robežas, Latvijas robežsargi un mediķi turpina sniegt tiem nepieciešamo atbalstu, nodrošinot migrantiem pārtiku, teltis un medicīnisko aprūpi.

Jau vēstīts, ka kopš 10. augusta kopumā no valsts robežas nelikumīgas šķērsošanas ir atturēti 544 cilvēki.

Kopš ārkārtējās situācijas ieviešanas humānu apsvērumu dēļ valsts robežas šķērsošana nav liegta 25 cilvēkiem, savukārt kopumā šogad aizturēti 377 valsts robežu nelikumīgi šķērsojuši trešo valstu pilsoņi.

Kā ziņots, valdība, ņemot vērā konstatēto Latvijas-Baltkrievijas robežas nelikumīgās šķērsošanas gadījumu skaitu un tā straujo pieaugumu, iepriekš nolēma izsludināt ārkārtējā situāciju no 11.augusta līdz 10.novembrim Ludzas, Krāslavas, Augšdaugavas novados, kā arī Daugavpils pilsētā.

1 komentārs