Ir vērts aizdomāties – Latvijā par gandrīz 90% iespējams samazināt nešķiroto sadzīves atkritumu daudzumu

5 komentāri
Ir vērts aizdomāties – Latvijā par gandrīz 90% iespējams samazināt nešķiroto sadzīves atkritumu daudzumu
Foto: f64

Latvijā ir lielas iespējas saudzēt vidi, šķirojot atkritumus. Lai mudinātu arvien vairāk cilvēkus to darīt, sākusies īpaša kampaņa ar nosaukumu: “Šķiro! Tas ir vieglāk, nekā šķiet!”

Latvijā gadā viens cilvēks rada vairāk nekā 400 kilogramus nesašķirotu atkritumu. Un lauvas tiesu no tā – nepilnus 90% – varētu nodot pārstrādei, ja tos sašķirotu. Turklāt lielākie ieguvēji būtu mēs paši, jo mazinātos atkritumu kalni un mēs dzīvotu tīrākā vidē. Lai rādītu piemēru un pastāstītu, ka tas nemaz nav sarežģīti, savā pieredzē kampaņas atklāšanā dalījās… pieredzes bagāti atkritumu “šķirotāji”.

“Dažreiz mums kā līdzcilvēkiem ir jābūt piekasīgiem idiotiem, lai pārējie arī tā darītu. Kā es panācu, ka Imantā parējās mājas arī šķirotu, un tā, ka bija vajadzīgi vēl konteineri klāt. Es sāku runāt ar vecmāmiņu. Paldies, jums, kundze, ka jūs arī sākat šķirot. Cik jauki būtu, ja arī pārējās tantes šķirotu! Tu neticēsi, pēc trīs dienām visa Imanta šķiro,” pieredzē dalās žurnālists Ansis Bogustovs.

“Pa visām šuvītēm viņu atplēšam, pārlokām un ieliekam konteinerā. Tādā veidā nepārvedam gaisu, bet tikai papīru,” stāsta bobslejists Daumants Dreiškens.

Lai panāktu to, ka savā apkārtnē būtu šķirotiem atkritumiem piemērotas atkritumu tvertnes, jāvēršas pie savas mājas apsaimniekotāja vai pašvaldības.

5 komentāri