Komentāri
Ir tāda “suga” kā pārgalvīgi motobraucēji… Policija brīdina, ka joku nebūs!
Foto: LETA

Ar motosezonas atklāšanu ceļu satiksmē vērojams būtisks motobraucēju skaita pieaugums. Līdz ar sezonas iestāšanos palielinās gan fiksēto pārkāpēju, gan ceļu satiksmes negadījumu skaits, kuros iesaistīti motociklisti. Policija aicina nebūt pārgalvīgiem un atgādina par ceļu satiksmes noteikumu ievērošanu.

Pagājušajā nedēļas nogalē, 30. aprīlī, oficiāli tika atklāta jaunā motosezona. Līdz ar sezonas atklāšanu uz Latvijas ceļiem vērojams būtisks motobraucēju skaita pieaugums, tādēļ pastāv lielāks risks ceļus satiksmes negadījumiem, kuros iesaistīti motobraucēji. No šā gada 1. janvāra līdz 28. aprīlim motociklu vadītājiem noformēts jau 121 administratīvo pārkāpumu protokols, tai skaitā par atļautā braukšanas ātruma pārsniegšanu un citiem ceļu satiksmes noteikumu pārkāpumiem. Pērn šajā pašā laika periodā noformēti 129 protokoli.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Šogad reģistrēti 26 ceļu satiksmes negadījumi, tajos cietuši 16, bet bojā gājuši divi motociklisti. Pērnā gadā tādā pašā laika periodā reģistrēti 38 ceļu satiksmes negadījumi, tajos cietuši 23 motobraucēji. Statistikas dati liecina, ka negadījumu skaits, kuros iesaistīti motobraucēji, šogad ir samazinājies, bet salīdzinājumā ar pagājušo gadu šajā laika posmā ir divi bojā gājušie.

Foto: jaunās motosezonas atklāšana

Galvenie motobraucēju pieļautie pārkāpumi ir ātrums un riskanta manevrēšana. Tādēļ, lai motobraucēji neapdraudētu ne sevi, ne citus satiksmes dalībniekus, ir ļoti būtiski ievērot atļauto braukšanas ātrumu. Tāpat arī strauja manevrēšana krustojumos, starp joslām, kā arī starp citiem transportlīdzekļiem ir viens no biežākajiem negadījumu iemesliem. Šiem pārkāpumiem ceļu satiksmē policija pievērsīs pastiprinātu uzmanību. Jāatceras, ka motocikls, salīdzinot ar automašīnu, ceļu satiksmē pārvietojas ātrāk un līdz ar to ir grūtāk pamanāms citiem satiksmes dalībniekiem. Tādēļ gan pašiem motobraucējiem, gan autovadītājiem, gan citiem satiksmes dalībniekiem, piedaloties ceļu satiksmē, jābūt atbildīgiem un ļoti uzmanīgiem.

Policija atgādina, ka motobraucējiem jārūpējas arī par savu personīgo drošību. Proti, motociklistam jābūt aprīkotam ar motobraucēja ekipējumu – jālieto speciālais apģērbs un ķivere, kas iespējamā negadījuma brīdī pasargātu motocikla vadītāju.

Valsts policijas aicina motobraucējus nebūt pārgalvīgiem un atcerēties, ka atļautā braukšanas ātruma pārsniegšana, kā arī citu ceļu satiksmes noteikumu prasību neievērošana apdraud ne tikai paša motocikla vadītāja, bet arī citu ceļu satiksmes dalībnieku drošību un veselību.

Valsts policija brīvdienās jau ziņoja par kādu 1977. gadā dzimušu motocikla vadītāju, kurš pie atļautajiem 90 kilometriem stundā pa šoseju traucās ar 199 kilometriem stundā. Policija atgādina, ka šāda pārgalvība var būt ļoti bīstama.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl