Ir pēdējais brīdis domāt par bērnu attīstību veicinošu politiku, norāda tiesībsargs

5 komentāri

Eiropas Komisijas Sociālo tiesību komiteja jau pērnā gada nogalē klauvēja pie Latvijas likumdevēju durvīm ar secinājumu, ka Latvijai nav pienācīgas pieejas cīņai pret nabadzību un sociālo atstumtību. Tomēr situācija gada laikā nav mainījusies, un trešdaļa sabiedrības dzīvo zem nabadzības riska sliekšņa.

Centrālās statistikas pārvaldes dati liecina, ka nabadzības riskam pakļautas sabiedrības mazāk aizsargātākās personu grupas, tostarp ģimenes, kurās aug mazi bērni.

Piektdien, 23. novembrī, starptautiskā konferencē ārvalstu eksperti vērsa uzmanību uz to, ka nabadzība ģimenē vistiešākajā veidā ietekmē bērnu kvalitatīvas nākotnes iespējas un sabiedrības labklājību kopumā. Tiesībsargs Juris Jansons, iepazīstinot ar situāciju Latvijā, norādīja, ka, ņemot vērā demogrāfiskās tendences, ir pēdējais brīdis domāt par bērnu attīstību veicinošu politiku.

Juris Jansons
tiesībsargs

Tikai trešdaļai sabiedrībā ir bērni – tad jūs saprotiet, ka mēs principā izmirstam kā valsts, kā nācija – tas ir viens. Otrs, – lai katrs tas bērns, kas ir šajā valstī, viņš ir jāaprūpē, viņam ir jādod vislabākās iespējas uz attīstību. Pretējā gadījumā mēs zaudējam šo valsti, mēs varēsim ierakstīt “Sarkanajā grāmatā” par Latviju kā nāciju un bērniem kā izzūdošu sociālu fenomenu.

5 komentāri