1 komentārs
Ir noticis brīnums! Mediķiem izdodas glābt jaunu sievieti ar īpaši retu un sarežģītu kaiti
Foto: F64

Rīgas Austrumu klīniskajā universitātes slimnīcā šajos svētkos ārstiem izdevies glābt kādas 26 gadus vecas sievietes dzīvību, kura tika pārvesta no Ogres slimnīcas ar smagām, ļoti retām komplikācijām, kas bija skārušas nieres.

Jaunā sieviete cieš no smaga cukura diabēta. Šīs slimības komplikācijas bija radījušas labās nieres plašu sastrutojumu, kas saturēja gaisu. Šādu komplikāciju novēro cukura diabēta pacientiem. Tāpat pacientei kritiski samazinājās asins sastāvs, kas izsauca asins recēšanas un nieru darbības traucējumus.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Tas savukārt būtiski paaugstināja operatīvas ķirurģijas iejaukšanās risku. Paciente vēl pirms svētkiem specializētas palīdzības saņemšanai tika pārvesta uz Toksikoloģijas un sepses klīniku, kur tika gatavota nepieciešamajai operācijai, kas urologa Igora Zamullo vadībā tika veikta pirmajos Ziemassvētkos.

“Šādus gadījumus ārsti savā praksē novēro ļoti reti – mūsu valstī viens vai divi gadījumi gadā,” norāda Uroloģijas klīnikas vadītājs Vilnis Lietuvietis. “Pasaules literatūra uzrāda, ka situācijās, kad kombinējas tik negatīvi rādītāji, mirstības līmenis sasniedz līdz pat 90%. Tas, ko mūsu speciālisti ir paveikuši, līdzinās Ziemassvētku brīnumam.”

Pašlaik paciente ar ievērojamu veselības stāvokļa uzlabošanos ir pārvesta uz Uroloģijas klīniku, kur turpinās ārstēšanos. Priekšā vēl ir ilgstošs atveseļošanās periods.

TOP komentāri

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Ātri pagatavojami un veselīgi! Vasarīgie augļu salāti ar kazas sieru

Ātri pagatavojami un veselīgi! Vasarīgie augļu salāti ar kazas sieru

Netradicionāli Annai Pannai no ”Gatavo 3”, kura ierasti mums pamāca dažādu lielāku un mazāku kūciņu pagatavošanu, šoreiz viņa prezentēs recepti ļoti viegliem un vasarīgiem augļu salātiem. Salātu pagatavošana būs ne tikai ātra, bet arī variācijas tiem var būs visdažādākās, atkarībā no tā, kādas sastāvdaļas tajā brīdī pieejamas.

Brienot cauri meža biezoknim, pavārs Ēriks Dreibants paviesojas Tele2 projektā „Gudrajā mājā”

Brienot cauri meža biezoknim, pavārs Ēriks Dreibants paviesojas Tele2 projektā „Gudrajā mājā” 1

Šonedēļ Tele2 projektā ”Gudrajā mājā” viesojās tautā iecienītais pavārs, restorāna ”Restorāns 3” šefpavārs Ēriks Dreibants. Tā kā pavārs dzīvo laukos, viņam bija īpaši noderīgi uzzināt par ”Gudrās mājas” iespējām un funkcijām. Lai pārliecinātos, ka ”Gudrā māja” darbojas arī meža biezoknī, jo tad viņa lauku māja nebūtu izņēmums.

Lasi vēl