Ir noskaidroti desmit ietekmīgākie Latvijas domātāji. Kuri tie ir?

Komentāri
Ir noskaidroti desmit ietekmīgākie Latvijas domātāji. Kuri tie ir?
Foto: F64

Interneta žurnāls Satori.lv lasītāju aptaujā noskaidrojis, kurus Latvijas domātājus mēs varam dēvēt par ietekmīgākajiem 2016. gadā. Lielāko balsu skaitu arī šoreiz ieguvis teātra režisors Alvis Hermanis, kurš par ietekmīgāko domātāju tika atzīts jau 2013. gada aptaujā.

Pēc trīs gadu pārtraukuma interneta žurnāls Satori.lv izsludināja lasītāju aptauju par Latvijas ietekmīgāko domātāju, kurā izdarīti teju 1000 balsojumi.

Kritēriji bija vienkārši – šim cilvēkam ir jābūt dzīvam un regulāri ar plašsaziņas līdzekļu, savu rakstu vai publisku uzstāšanos starpniecību jāpauž savs viedoklis par Latvijai svarīgiem jautājumiem, par svarīgāko uzskatot to, cik lielā mērā šī cilvēka teiktais ietekmē mūsu prātu.

Foto

Pirmajā vietā atkal ierindojies latviešu režisors un ilggadējs Jaunā Rīgas teātra mākslinieciskais vadītājs Alvis Hermanis. Otro vietu balsu skaita ziņā ieguvis cilvēktiesību aktīvists un žurnālists, kas 2013. gada aptaujas topā neiekļuva, – Didzis Melbiksis.

Savukārt trešo vietu topā ieņem filozofs, politologs un publicists Ivars Ījabs, kas topā tika minēts arī iepriekšējo reizi, bet nu pakāpies par vienu vietu uz augšu. Savu vietu topa desmitniekā noturējuši arī mācītāji Juris Rubenis (4. vieta), mācītājs Juris Cālītis (5. vieta), politoloģe Vita Matīsa (6. vieta), kā arī bijusī Latvijas Valsts prezidente Vaira Vīķe Freiberga (8.–10. vieta).

Jaunpienācēji Latvijas ietekmīgāko domātāju topā ir dzejniece Inese Zandere (7. vieta), bērnu ārsts reanimatologs Pēteris Kļava (8.–10. vieta) un vēsturnieks un pasniedzējs Harijs Tumans (8.–10. vieta). Savukārt, salīdzinot ar iepriekšējo aptauju, no topa izkrituši Aivars Endziņš, kas toreiz ieņēma 2. vietu, un Roberts Ķīlis, kas toreiz ieņēma 3. vietu, kā arī Uldis Tīrons un Mārcis Auziņš.

Lasi vēl