Ir gadījumi, kad Latvijas mediķi vēzi atklāj par vēlu, atzīst onkoloģe

Komentāri

Latvijas medicīnas iestādēm, kurās ārstē onkoloģiju reizēm pietrūkst kvalitātes. Tajā ir gan cilvēcīgais faktors, gan arī nepilnīgas tehnoloģijas, kuru jomā Latvijā visai būtiski atpaliek no Eiropas, tā intervijā 900 Sekundēm atzīst Onkoloģijas ķīmijterapeitu asociācijas priekšsēdētāja Gunta Purkalne. 

Viena no problēmām, uz ko norāda Purkalne, ir tā, ka Latvijā onkoloģijas pacienti ne vienmēr tiek nosūtīti uz viņiem tuvākajām medicīniskajām iestādēm. “Sūtīti tiek tur, kur ģimenes ārstam ir iestrādāta sadarbība, vai tur, kur vēlas pacients,” norāda Onkoloģijas ķīmijterapeitu asociācijas priekšsēdētāja.

Tas noved pie tā, ka atsevišķās iestādēs ir vērojamas lielas rindas, kamēr citas ir patukšas. Purkale norāda arī uz kvalitātes trūkumu, jo ir gadījumi, kad Rīgā ir jāveic atkārtota prakse.

Vēža ārstēšanā kvalitātes atpalicība ir mērāma gan tehnikā, gan pieredzē, un ir gadījumi, kad Latvijas mediķu veiktā diagnostika ir nepilnīga. Kas attiecas uz tehnoloģijām, medikamentiem un pieejamību, Latvija noteikti atpaliek no Eiropas.

Kā atzīst Onkoloģijas ķīmijterapeitu asociācijas priekšsēdētāja, sakārtojot vēža ārstēšanu, Latvijas pacienti varētu ietaupīt daudz naudas. ”Ja tiek diagnosticēts laikus, tad pietiek ar minimāliem izdevumiem, taču jau audzējs izplatās, jāmaksā ir daudz vairāk.”

Skaties video!

 

Lasi vēl