Ir brīnišķīgi būt veselai – saka pirmais cilvēks Latvijā, kuram pirms diviem gadiem veica plaušu transplantāciju

Komentāri

Zane Lazdiņa ir dziļi ticīgs cilvēks. Notikušo viņa uzskata par brīnumu. Valsts no trīsdesmitgadīgās sievietes novērsās, bet līdzcilvēki – glāba. Zane ir pirmais pacients valstī, kam veikta plaušu transplantācija.

“Ir tik brīnišķīgi būt veselai, tiešām lieliska sajūta. Aprīlī būs pagājuši divi gadi, kopš es staigāju ar savām jaunajām plaušām, es jūtos lieliski. Priecīga, laimīga, katru dienu mostos ar pateicību, prieku visiem cilvēkiem, kas palīdzējuši, atbalstījuši,” stāsta Zane.

Notikušo un veiksmīgi pārciesto plaušu transplantāciju viņa uzskata par brīnumu. Par saziedotajiem līdzekļiem Zani operēja Vīnē.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

“Pēc prognozēm bija tikai dažas nedēļas, kas man bija atlikušas. Tas ir liels brīnums, ka es te sēžu,” saka Zane.

Vīnē, kur tika veikta operācija, Zanes ceļi krustojās ar Austrijā dzīvojošo cilvēktiesību eksperti Ievu Liepiņu. Tieši Zanes gadījums pētnieci pamudinājis pētīt, ko Latvijā izprot ar valsts garantēto veselības aprūpes minimumu un kā tas darbojas praksē.

Šonedēļ Tiesībsarga biroja prezentētā pētījuma secinājumi ir tikpat kliedzoši, cik kliedzošs ir pats Zanes gadījums, proti, veselības aprūpes konstitucionālās garantijas pašlaik Latvijā ir mīts, nevis realitāte.

No vienas puses – valsts pamatlikums garantē veselības aprūpes minimumu ikvienam, savukārt valdības piedāvātais risinājums ir problemātisko gadījumu atstāšana pašu indivīdu vai sabiedrības ziņā.

Skaties video!

Lasi vēl