Komentāri

Zane Lazdiņa ir dziļi ticīgs cilvēks. Notikušo viņa uzskata par brīnumu. Valsts no trīsdesmitgadīgās sievietes novērsās, bet līdzcilvēki – glāba. Zane ir pirmais pacients valstī, kam veikta plaušu transplantācija.

“Ir tik brīnišķīgi būt veselai, tiešām lieliska sajūta. Aprīlī būs pagājuši divi gadi, kopš es staigāju ar savām jaunajām plaušām, es jūtos lieliski. Priecīga, laimīga, katru dienu mostos ar pateicību, prieku visiem cilvēkiem, kas palīdzējuši, atbalstījuši,” stāsta Zane.

Notikušo un veiksmīgi pārciesto plaušu transplantāciju viņa uzskata par brīnumu. Par saziedotajiem līdzekļiem Zani operēja Vīnē.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

“Pēc prognozēm bija tikai dažas nedēļas, kas man bija atlikušas. Tas ir liels brīnums, ka es te sēžu,” saka Zane.

Vīnē, kur tika veikta operācija, Zanes ceļi krustojās ar Austrijā dzīvojošo cilvēktiesību eksperti Ievu Liepiņu. Tieši Zanes gadījums pētnieci pamudinājis pētīt, ko Latvijā izprot ar valsts garantēto veselības aprūpes minimumu un kā tas darbojas praksē.

Šonedēļ Tiesībsarga biroja prezentētā pētījuma secinājumi ir tikpat kliedzoši, cik kliedzošs ir pats Zanes gadījums, proti, veselības aprūpes konstitucionālās garantijas pašlaik Latvijā ir mīts, nevis realitāte.

No vienas puses – valsts pamatlikums garantē veselības aprūpes minimumu ikvienam, savukārt valdības piedāvātais risinājums ir problemātisko gadījumu atstāšana pašu indivīdu vai sabiedrības ziņā.

Skaties video!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl