Cilvēkiem ar īpašām vajadzībām grūti iepirkties jaunajā Gastronomijas paviljonā

0 Komentāru
Cilvēkiem ar īpašām vajadzībām grūti iepirkties jaunajā Gastronomijas paviljonā

Grūtības pircējiem, jo īpaši cilvēkiem ar īpašām vajadzībām, radījis nesen atvērtais Centrāltirgus Gastronomijas paviljons.

Tajā letes ir tik augstas, ka mazāka auguma cilvēkiem, arī bērniem un cilvēkiem ratiņkrēslos, ir grūti tur iepirkties.

Centrāltirgus Gastronomijas paviljons pēc vairāk nekā divu gadu rekonstrukcijas apmeklētājiem durvis vēra vien pirms nedēļas. Telpas kļuvušas gaišākas un mājīgākas, atzīst lielākā daļa pircēju, savukārt citi pamanījuši, ka jaunās vitrīnas kļuvušas augstākas. Ja pārdevējām otrpus letes ir pakāpiens, tad bērnam vai mazāka auguma pircējam esot grūti paņemt preci vai norēķināties par to.

“Jā, ir cilvēki, kas sūdzas, ka ir nedaudz pa augstu, bet vispār ir labi, mums ir ērti,” saka pārdevēja Zoja.

Savukārt pārdevēja Ilona atklāj: “Citam ir pa augstu, jā, bet tur neko nevar darīt, mums ir paredzēts, lai nestāvam uz grīdas, neviens neaiziet bez produktiem.”

Turpretī kāda pircēja raidījumam norāda: “Esmu maza auguma, tāpēc man tas nav nekas jauns, lielveikalos arī augšējos plauktus nevar aizsniegt, bet man nav problēmu.”

Par jaunajām vitrīnām nepatīkami esot pārsteigti cilvēki ratiņkrēslos. Cilvēki ar īpašām vajadzībām norāda, ka līdz letei nevar aizsniegties, tās domātas “guliveriem”.

Jurģis Briedis
Invalīdu apvienības “Apeirons” vides pieejamības eksperts

Ir apgrūtināti iepirkties, samaksāt naudu, kaut ko nogaršot, kā tas tirgū notiek, tas ir ļoti apgrūtināti un pārdevējs ir kā aiz mūra, nav neviena vieta, kur cilvēcīgā veidā sarunāties.

Centrāltirgus pārstāvis izsaka nožēlu, ka šo viedokli nācies uzzināt no sociālajiem tīkliem – tirgus administrācija labprāt tajā būtu ieklausījusies “pa tiešo”. Pats rekonstrukcija projekts ticis apspriests ar invalīdu organizāciju pārstāvjiem, bet ne vitrīnu augstums. Trešdien “Apeirona” pārstāvis esot uzaicināts uz tirgu izklāstīt savu redzējumu, un tirgus centīšoties tās izpildīt.

Aleksandrs Šuņins
Centrāltirgus pārstāvis

Mēs visu izrunāsim, un tad kļūs saprotams, ko esam pareizi vai nepareizi izdarījuši, speciālās prasības tiks ņemtas vērā, nevaru pašreiz pateikt, vai būs iespējams kaut ko pārbūvēt, jo nevar zināt, ar ko beigsies tikšanās.

Letes augstumam nevajadzētu pārsniegt 80 cm, bet Gastronomijas paviljonā letes virsma ir vismaz 120 cm augsta, norāda “Apeirona” pārstāvis, tāpēc atsevišķās vietās letes augstumu vajadzētu samazināt.

Tirgus Gastronomijas paviljona pārbūve izmaksājusi nepilnus 2 miljonus eiro. Patlaban uzsākta arī Zivju paviljona rekonstrukcija. Tik plašu rekonstrukciju, kāda norit šobrīd, tirgus neesot piedzīvojis 80 gadus.

0 Komentāru