Komentāri

Daudzās Latvijas augstskolās šis ir laiks, kad studenti ir pabeiguši rakstīt bakalaura un maģistra darbus un steidz tos iesiet, lai iesniegtu galīgai izvērtēšanai. 21. gadsimtā studentu darbi joprojām jāiesien un jālieto milzīgs papīra daudzums. Kāpēc tā?

“900 sekundes” devās uz vienu no Rīgas centra diennakts kopētavām, kas atrodas tieši līdzās Latvijas Universitātei. Pirmdienas rītā vēl pirms plkst. 8.00 tur veidojās liela rinda.

Kā stāsta “Copy Pro” apkalpošanas vadītāja Megija Sinkovska, maijā un jūnijā parasti nākas iesiet līdz pat 500 darbiem dienā. Vislielākais pieplūdums parasti vērojams ap plkst. 11.00 rītā, tomēr, pateicoties tehnikas iespējām, darbu var iesiet piecās minūtēs un tikai darbīgākās dienās gaidīšanas laiks var sasniegt stundu.

Foto

Kā stāsta Latvijas Universitātes Studentu servisa departamenta direktors Jānis Saulītis, ir apsvērts tas, ka nākotnē studenti savus darbus varētu iesiet digitāli. Šobrīd diplomdarbs ir svarīgākais dokuments, pēc kā tiek piešķirta kvalifikācija un satur studenta, kā arī pasniedzēja parakstu par vērtējumu. Tā kā tas reizēm mēdz būt “strīdus ābols” starp abām pusēm, tāpēc arī papīra formāts joprojām eksistē.

Latvijas Universitāte no šā gada ir devusi iespēju studentiem iesniegt dokumentus elektroniski, un universitātes informācijas sistēmā šiem dokumentiem ir juridisks spēks, un, ieviešot šo līgumu visiem kursiem, elektroniskā diplomdarbu iesniegšana būtu ieviešama arī realitātē, un bakalaura darbs fiziskā formātā būs vairāk izvēles lieta.

Video

Lasi vēl