Īpašnieki sola sākt renovēt bēdīgi slaveno graustu Marijas ielā 6

1 komentārs

Grausts Marijas ielā 6 kaitina rīdziniekus un pilsētas viesus jau pārdesmit gadus. Rīgas domes amatpersonas īpašnieku solījumus savest ēku kārtībā uzklausa gadu no gada, taču reāli nekas nenotiek. Arī šodien Rīgas domes Vidi degradējušo būvju komisijas sēdē īpašnieku pārstāvji solīja līdz nākamā gada augustam veikt grausta fasādes renovācijas darbus un ielikt logus.

Pašvaldība piemērojusi graustam paaugstinātu īpašuma nodokļa tarifu, kas, iespējams, ir licis īpašniekiem sarosīties. Esot izstrādāts ēkas renovācijas projekts. Iecere saskaņota, un tuvāko dienu laikā plānots to iesniegt izskatīšanai būvvaldē. Kopējās sākotnēji paredzēto darbu izmaksas būs pusmiljons eiro. Tomēr komisiju bažīgu dara tas, ka paredzēts pagaidu risinājums.

“Es ceru, ka tas ir sākums, bet man nepatīk tas, ka šodien izskanēja pagaidu jumts un pagaidu logi. Ņemot vērā “pagaidu”, tas nozīmē, ka īpašniekiem atkal nebūs iespēju māju atjaunot, tas ir pagaidu variants,” saka Rīgas domes Vidi degradējušo būvju komisijas priekšsēdētājs Oļegs Burovs.

Nodokļu paaugstinājums ēkai piešķirts kopš 2015. gada un paredz, ka sākotnējo 500 eiro vietā, īpašniekiem ik gadu jāmaksā vairāk nekā 17 000.

1 komentārs