Īpaši aizsargājama auga dēļ Engures iedzīvotājiem nāksies aizmirst par atpūtas zonu pie pludmales

8 komentāri

Engures novada dome šogad beidzot saņēma Eiropas naudu pludmales labiekārtošanai. Kā jau likums paredz, pirms uzsākt darbus, projekts tika nosūtīts saskaņošanai Dabas aizsardzības pārvaldē. Taču, ierodoties pludmalē, inspektori ieraudzīja īpaši aizsargājamu silpureņu pļavu. 

Vai nu par nožēlu, vai nu par laimi, šī īpaši aizsargājamā un retā puķe, kas ir ierakstīta Latvijas un Baltijas Sarkanajā grāmatā, zied tieši aprīlī-maijā, bet jūnijā veido izskatīgas sēklu pogas, kas līdzinās labi koptai pienenei. Ja vides inspektori būtu devušies uz pārbaudi vēlāk, neko tādu viņi nebūtu ieraudzījuši.

Kārlis Lapiņš
DAP Pierīgas reģiona administrācijas inspektors

Šajā konkrētajā vietā apmēram pushektāra platībā ir šāda te ļoti izcila pelēkā kāpa ar pļavas silpureni, tiešām bagātīga audze, es teiktu, ka labākā visā piekrastē no Jaunķemeriem līdz pat Mērsragam.

Lai vai kā, par labiekārtotu pludmali ar apgaismotu laipu promenādi un volejbola laukumu pagastam nāksies aizmirst.

Baiba Pļaviņa
Engures pagasta pārvaldes vadītāja

Ja mēs bijām domājuši šos koka celiņu izveidot tā gar pašu meža malu, lai būtu ērtāk arī māmiņām pārvietoties ar ratiņiem vai arī invalīdiem. Šajā gadījumā mēs saprotam, ka tādu celiņu mēs vispār netaisīsim, jo tas puķei tāpat ļoti kaitē.

Tomēr vides inspektori atļāva uzbūvēt nelielu bērnu laukumiņu. Vasaras sezonā, kad silpurene vairs nezied, pludmalē arī tiks ierīkotas demontējamas atrakcijas. Savukārt pastaigu laipas liks citā meža pusē.

Vietējie iedzīvotāji stāsta, ka silpurenes Engures pludmalē ir augušas vienmēr, bet līdz šim maz kurš zināja, ka tās ir kas īpašs un šīs puķes ir aizsargājamas.

Cilvēkus arī izbrīna rudenī plānotā mazo priedīšu ravēšana Engures pludmalē. Taču, vides aizstāvju ieskatā, augot koki var izjaukt Pelēkās kāpas biotopu, kas var iznīcināt ne tikai silpureni, bet arī citus aizsargājamus augus.

8 komentāri