Īpašā akcijā cilvēkus aicina vairāk pārvietoties ar velosipēdu

0 Komentāru

Otrdiena, 19. septembris, Rīgā sākās ar kādu īpašu akciju, kurā visi bija aicināti atteikties no pārvietošanās ar automašīnām.

Sākusies ikgadējā Eiropas Mobilitātes nedēļa, un tās ietvaros pie Brīvības pieminekļa notika pasākums visiem, kas pārvietojas ar divriteņiem.

Spītējot aizvien nepatīkamajiem laika apstākļiem, daudzi izvēlas ikdienā pārvietoties ar velosipēdu. Lai iedrošinātu arī citus sekot viņu piemēram, akcijā ”Ar velo uz darbu” visi riteņbraucēji tiek lutināti ar dažādiem labumiem.

Bezmaksas velosipēdu apkope, reģistrēšana, atstarotāju dalīšana, silti dzērieni un daudz kas cits otrdien pie Brīvības pieminekļa sagaidīja visus tos, kuri par savu pārvietošanās līdzekli izvēlējušies velosipēdus. Akcija jau piekto gadu notiek Eiropas Mobilitātes nedēļas ietvaros.

Ruta Millere-Celmiņa
Projekta ”Eiropas Mobilitātes nedēļa” koordinatore

Būtībā Eiropas Mobilitātes nedēļa aicina kombinēt pārvietošanās veidus tā, lai tas būtu patīkami, ekonomiski, dažreiz laikā izdevīgi un arī videi draudzīgi. Un šodien mēs aicinām visus, kas dodas uz darbu ar velosipēdu, atbraukt pie mums, pie Brīvības pieminekļa.

Ieradās ne tikai tie, kuri devās uz darbu. Gan lieli, gan mazi, gan tā sauktie brīvdienu velobraucēji, gan arī paši aktīvākie piedalījās akcijā dažādu iemeslu dēļ.

Eiropas Mobilitātes nedēļa katru gadu norisinās no 16. līdz 22. septembrim.

0 Komentāru