Investē teju piecus miljonus eiro projektos efektīvākai noziedzības apkarošanai

1 komentārs
Investē teju piecus miljonus eiro projektos efektīvākai noziedzības apkarošanai
EVIJA TRIFANOVA, LETA

Investē teju piecus miljonus eiro projektos efektīvākai noziedzības apkarošanai – viens no tiem modernizēs Latvijas austrumu lielāko robežpunktu Terehovu, bet otrs ļaus mūsu tiesībsargājošajām iestādēm raitāk apmainīties ar informāciju, vēsta TV3 Ziņas.

Valsts ieņēmumu dienesta telpās svinīgais pasākums par diviem jauniem projektiem efektīvākai noziedzības apkarošanai sasaukts zīmīgā datumā. Tieši pirms trīs desmitiem gadu darbu sāka pirmais sauszemes muitas robežšķērsošanas punkts pēc neatkarības atjaunošanas. Toreizējā Balvu rajona Vientuļos.

Patlaban Terehova ir lielākais robežpunkts, un nolemts turpināt tā modernizāciju, investējot aptuveni divarpus miljonus eiro. Projektā paredzēts paplašināt robežšķērsošanas vietas telpu, pārbūvēt administratīvo ēku, uzcelt jaunu piebūvi autobusu pasažieru kontrolei, kā arī izbūvēt jaunus inženiertīklus.

Šajā projektā paredzēts izbūvēt arī kinoloģijas centru Rēzeknē, lai četrkājainajiem likumsargiem būtu moderna un piemērota treniņu vieta.

Valsts ieņēmumu dienesta (VID) ģenerāldirektore Ieva Jaunzeme

“Par suņiem, protams, vislielākais prieks. Tas viss sākās uz entuziasma pamata, arī tagad kinologi ir milzīgi entuziasti, bet beigu beigās pēc 30 gadiem viņi ir pelnījuši normālas treniņu telpas, nevis kā… tiešām uz entuziasma pamata.”

Savukārt otrs projekts, kurā paredzēts investēt nedaudz vairāk par diviem miljoniem eiro, saistīts ar informācijas tehnoloģiju sistēmām. Ir iecerēts salāgot dažādo Latvijas tiesībsargājošo iestāžu informāciju, tostarp operatīvo un analītisko. Idejiski – kas zināms, piemēram, Valsts policijai, zināms Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojam, un līdz ar šā projekta palīdzību arī VID. Šajā situācijā būšot arī mehānismi, kā vadīt risku, lai nebūtu lielākas iespējas operatīvajai informācijai noplūst.

“Es esmu piekritējs tādai sadarbībai, ka ir jāuzticas vienam otram. Ja neuzticies cilvēkiem, ar ko strādā kopā, daudzām lietām, ko dari, visticamāk, nav nozīmes,” uzskata Valsts policijas priekšnieka pienākumu izpildītājs Andrejs Grišins.

Lauvas tiesa naudas šiem projektiem nāk no Eiropas Ekonomikas zonas finanšu instrumenta.

Abus šo projektus – gan Terehovas robežpunktu, gan šo informācijas tehnoloģiju sistēmu – paredzēts pabeigt triju gadu laikā.