Komentāri
Invalīdu apvienība: Ne visiem cilvēkiem vēlēšanas bija viegli pieejamas
FOTO: LETA

Neskatoties uz daudziem labiem piemēriem, vairāki 12. Saeimas vēlēšanu iecirkņi cilvēkiem ar invaliditāti un arī māmiņām ar bērniem ratiņos nebija viegli pieejami, šādu viedokli pauda invalīdu un viņu draugu apvienības “Apeirons” vadītājs Ivars Balodis.

Balodis sacīja, ka arī pirms teju katrām vēlēšanām organizācijas pārstāvji uzrunājuši pašvaldības un Centrālo vēlēšanu komisiju, aicinot nodrošināt, ka visi vēlēšanu iecirkņi ir pieejami, tomēr arī šajās vēlēšanās dažiem cilvēkiem iekļūt iecirkņos bijis sarežģīti.

Konkrētas sūdzības no cilvēkiem organizācijā gan nav saņemtas.

“Tas, ka joprojām cilvēkus kaut kur nes un vecāki ar bērniem ratiņos netiek iecirkņos, ir nepieņemami. Ir nepieciešams skaidrs politiķu vai Centrālās vēlēšanu komisijas uzstādījums, ka vēlēšanu iecirkņi ir jāveido tikai pieejamās vietās,” uzsvēra Balodis.

Viņš gan akcentēja, ka bijuši arī vairāki ļoti labi iecirkņu pieejamības piemēri. Piemēram, vēlēšanu iecirknis tirdzniecības centrā “Spice”, kur bez grūtībām savu balsi varējis atdot ikviens, tostarp augumā mazāki cilvēki un cilvēki ratiņkrēslos.

“Ir atsevišķi cilvēki, iestādes un organizācijas, kas par pieejamību vēlēšanu iecirkņiem rūpējas, bet no valsts puses šāda nodrošinājuma nav – nav gribas aicināt visus cilvēkus piedalīties šajā vēlēšanu procesā,” teica “Apeirona” vadītājs.

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl