Komentāri

Aiz šarmantā Kūsiņa apakšveļas zīmola stāv trīs tikpat šarmantas latvju dāmas – Irbe, Dana un Elizabeta. Intervijā portālam Skaties.lv viņas atklāj, kā radās ideja radīt apakšveļu ar latviešu rakstiem, kā projekts aizgājis tautās, kā arī to, ka Kūsiņš nediskriminē vīriešus un drīz klajā nāks arī bokseršorti ar latvju rakstiem!

Kā radās šāda ideja – izveidot zīmolu Kūsiņš? Kā tas viss sākās?

Uz šo jautājumu varam atbildēt ar nelielu atmiņu ainiņu: kādu dienu, braucot vilcienā un īsinot laiku, nez kāpēc uzsākām sarunu par erotisko apakšveļu un attiecīgo filmu žanru, tad arī iedomājāmies par folkloras nozīmi un ietekmi (vai tāda ir?) erotiskās apakšveļas un apakšveļas kā tādas nozarē. Kaut kur tajā brīdī dzima Kūsiņš.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Kas slēpjas aiz Kūsiņš sievišķīgā zīmola – kas ir šā zīmola izveidotāji?

Kūsiņa komanda ir Irbe Šmite, Dana Stuce un Elizabeta Lāce. Irbe un Dana iepazinās, jau mācoties Lietišķajos (Rīgas Dizaina un mākslas vidusskola), Elizabeta pievienojās kā zīmola dzinējspēks jau Kūsiņa uzplaukšanas stadijā.

Kā nonācāt pie tieši šāda nosaukuma? Vai bija arī citi varianti?

Nosaukums radās gandrīz vienlaicīgi ar pašu stringu ideju. Prātā pārcilājām dažādu tautisko rakstu un ar to saistīto dievību nozīmi, līdz uzdūrāmies Ūsiņam – auglības un dabas atmodas aizgādnim- un sajūsminātas konstatējām, ka pievienojot burtu “K”, rodas vārds ar etimoloģiski citādāku nozīmi, vienlaikus lieliski iemiesojot mūsu produkta ideju.

Vai pašas uzskatāt sevi par patriotēm? Vai Kūsiņa zīmolam ir kāda saistība ar dzimtenes mīlestību?

Protams, mēs mīlam šo zemi – esam uzaugušas tieši šeit un nekur citur, esam pateicīgas visam – gan pozitīvajam, gan negatīvajam, kas mūs iespaidoja kļūt par to, kas esam. Mēs mīlam šīs zemes kultūru, kas ir tik bagāta, visaptveroša, dziļa un pirmatnīga; mūsu svētās Dainas – viena no spēcīgākajām cilvēces kultūras liecībām pasaules vēsturē, būtībā – Kūsiņš ir mūsu mīlestības pret to bērns – vitalitātes, instinktu, jūtīguma, smalkuma un ilgtspējīguma dabiskumā fiziskā esence.

Pēdējā laikā gan Latvijā parādās arvien vairāk zīmolu, kas izmanto latviešu rakstu tematiku. Jūsuprāt, vai tas būs tāds īss “modes kliedziens”, vai arī latviskā tematika apģērbā, aksesuāros un citur ir uz palikšanu?

Ņemot vērā, ka tendence, ja to tā var nosaukt, izmantot etnogrāfiskus rakstus un interpretēt tos modernā dizainā parādījās jau pirms krietna laika, bet joprojām turpina pieaugt, domājam, ka tā tik ātri neizzudīs.

Protams, modi vienmēr ietekmē notikumi un parādības plašākā kultūras kontekstā un pat politikā, tāpat arī šis “modes kliedziens” ir atkarīgs no vairākiem faktoriem.

Ņemot vērā, ka ir daudz produktu ar latviešu rakstu zīmēm, vai gadījumā nemēģināt ielēkt jau teju aizejošā vilcienā? :)

Kūsiņa ideja radās jau pirms aptuveni 5-6 gadiem. Tādēļ – nē.

Komentāros var lasīt, ka daži potenciālie pircēji apšauba šīs apakšveļas ērtumu. Vai varat pastāstīt, kāds materiāls izmantots?

Kūsiņa tapšanā izmantojam tikai vismīkstāko un vissmalkāko linu un kokvilnu, pārbaudīts uz pašu ādas! Protams, lins nav plaši izmantots apakšveļas ražošanā, līdz ar to neizpratni, iespējams, ir radījis tā neierastais izmantojums. Tas gan ir tikai aizspriedums, jo, būdams dabīgs, smalkais lins ir ļoti draudzīgs un patīkams ādai.

Kā izvēlējāties rakstus, kas rotā Kūsiņš brīvģērbu?

Raksti radušies, apvienojot mūsu zināšanas folklorā un personīgo pieredzi. Lai arī katram rakstam par pamatu ņemts kāds noteikts simbols, mēs vēlējāmies to papildināt ar savām sajūtām, dzīvojot Latvijā. Tāpēc mūsu kolekcijā Kūsiņš Light atradīsit, piemēram, stringus Vizma, kur pamatā ņemts cimdu raksts no Līvānu novada, klāt pieliekot mūsu pašu atmiņas par naktīm ar ugunskuriem, dziesmām un saullēkta gaidīšanu.

Kā patlaban veicas ar pārdošanu? Vai interese ir tik liela, kā cerējāt?

Mums iet ļoti labi, un esam ļoti priecīgas par mūsu brīnišķīgajiem klientiem! Šobrīd risinām jautājumus ar ražošanas paplašināšanu lielā pieprasījuma apmierināšanai.

Vai nākotnē plānojat attīstīt arī citus Kūsiņš produktus?

Jā, šobrīd top bokseršortu kolekcija, kā arī topiņi, šortiņi, pantaloni, ir vēl kāda inovatīva ideja, kuru mēs gan pagaidām neizpaudīsim. Pēc vasaras sezonas nāks Kūsiņš Dark…

Vai Kūsiņu interesē arī ārvalstu tirgi?

Jā, tādēļ mūsu lapa ir arī angļu valodā – visiem interesentiem.

Kā Kūsiņa meitenes svinēs Jāņus?

Kā jau lielākā daļa Latvijas iedzīvotāju – vēlamies būt tuvāk dabai un izbaudīt šo skaisto laiku! Un, protams, – ar godu stringiem mugurā no pūra lādes. :) Lai viss kūsā!

Paldies un veiksmes vēlējumi no Skaties.lv!

Skaties foto!

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl