Interneta video Latvijā zināmi cilvēki šņauc baltu pulveri; Māris Olte noliedz narkotiku lietošanu

312 komentāri

Internetā nonācis video, kurā Latvijā zināmi cilvēki, tostarp no “Latvijas Reģionu Apvienības” un “Latvijas Zemnieku savienības” saraksta Ērgļu novada domē ievēlētais deputāts Māris Olte, šņauc baltu pulverīti, taču Olte Skaties.lv skaidroja, – video redzamais nav tā, kā izskatās un narkotikas pasākumā netika lietotas.

Sociālajos tīklos noplūdinātajā video ir redzami vairāki Latvijas šovbiznesa vidē zināmi cilvēki, kas stāv pie galda ar vairākiem celiņiem kāda balta pulverīša. Olte to iešņauc stipri vizuāli līdzīgā veidā, kādā lieto kokaīnu. Olte intervijā Skaties.lv akcentē, ka narkotikas nav lietojis un video redzamā viela patiesībā ir nekaitīga.

Kā izriet no interneta vidē pieejamās informācijas, video tapis nesen saistībā ar dalību kāda televīzijas šova filmēšanā. Video padarījis publiski pieejamu kāds no jauniešiem.

Olte skaidro, ka aizbraucis uz filmēšanu Islandē, kur iepazinies ar jauniešiem un video redzamais bijis jauniešu rosināts “prikols” – baltā viela nav nav aizliegta narkotiskā viela, bet kaut kāda veida šņaucamā lieta – tabaka.

“Bijām četri kopā, un es ar tiem jauniešiem, kas visi ir savā burbulī [sociālajos medijos] ļoti pieredzējuši, aizbraucām. Es biju šoferis un tai dullībai piekļāvos stipri vēlāk. Aizgāja saruna par to, ko nozīmē popularitāte un ko nozīmē būt par slavenību. Panesās tēma par baltajiem pulveriem un tad arī tā ākstīšanās notika. Jaunieši zvērēja, ka tas neies plašumā un video nebūs nekur redzams,” sacīja Olte, atzīstot, ka šāda amzierēšanās, izliekoties, ka tiek lietota narkotiska viela, lai gan realitātē tā nav, var atstāt negatīvas sekas, jo cilvēki redzēto var noturēt par narkotiku lietošanu.

Viņš atzina, ka virtuālajā laikmetā ir viegli palaist video globālajā tīmeklī, bieži vien neapzinoties sekas. Olte atzīst, ka tikai vēlāk sapratis, ka jaunieši taisa video. Lai arī solīts, ka to nelaidīs virtuālajā vidē, jo tas nav nekāds, ko vajadzētu populrizēt, taču realitātē video ir aizgājis tautās.

TV3 Ziņām Olte teica, ka situācija norisinājās vēlu naktī un no sākuma jaunieši viņam bija devuši izmēģināt kokteili ar nosaukumu “Skinny Bitch”, ko viņš agrāk nebija lietojis. “Protams, nenokontrolēju, protams, vajadzēja būt gudrākam un sūtīt viņus “pupās”. Bet tajā brīdī, kad mēs esam četri, nevis viņš viens pats, ir bišķi savādāka atmosfēra. Tagad es te sēžu un stāstu visiem to, ko es būtu priecīgs, ja neviens neuzzinātu,” sacīja Olte.

Olte TV3 Ziņām stāsta, ka šāda veida maisījums, kāds redzams video, pirms vairākiem gadiem kļuva populārs alus svētkos Oktoberfestā. “Tur bija gangs, ka Oktoberfestā viņi vairs nedzer alu, bet niekojas ar kaut kādiem baltiem pulveriem. Jauniešiem tas bija, tā bija kaut kāda šņaucamtabaka vai kas tamlīdzīgs. Balts pulveris tas bija,” zināja teikt Olte.

Olte arī izteica nožēlu, ka cilvēkus šāda veida lietas interesē vairāk nekā vides jautājumi un viss cits būtiskais, pie kā viņš strādā jau gadiem ilgi. “Saprotu, ka cilvēkiem viss šāds interesē vairāk nekā upju tīrīšana un zivju sargāšana,” viņš ar nožēlu nosaka, atzīstot, ka sevišķi izteikti tas jūtams nelielās apdzīvotās vietās, kur visi cits citu pazīst.

Viņš arī uzsvēra, cik viņam ir svarīgi darīt darbus, kurus tostarp ir uzņēmies, esot Ērgļu novada pašvaldības deputāts, un viņam ir bažas, ka šāds video, kas daudzus interesēs, var traucēt paveikt lielas un nozīmīgas lietas, pie kā viņš patlaban strādā. Vienlaikus viņš teica, ka apzinās, ka viņu domē ievēlēja cilvēki, kurus viņš negribētu piekrāpt un kuriem nevēlas likt vilties, tāpēc centīsies turpināt iesākto. Tāpat viņš vēlreiz uzsvēra, ka video uzņemts viņa brīvajā laikā un tajā netika lietots nekas aizliegts.

312 komentāri