Komentāri

Sabiedrības iniciatīvu portālā manabalss.lv sākta parakstu vākšana, lai panāktu pretrunīgi vērtēto Izglītības likuma “tikumības grozījumu” atcelšanu. Neilgā prakse esot pierādījusi, ka tikumības jēdziens skolās tiek izmantots, lai cenzētu profesionālu skolotāju izvēlētus mācību materiālus. Arī daudzi Saeimas deputāti atzīst, ka grozījumus vajadzētu pārskatīt, taču to autori parlamentā no savas nostājas neatkāpjas.

Portālā manabalss.lv inicatīvu tikumības grozījumu atcelšanai iesneidzis Izglītības programmas Iespējamā misija absolvents Jānis Šķesteris. Viņa motivācija: grūti definējamā tikumības jēdziena iekļaušana izglītības likumā paver diskusiju platformu, kurā gandrīz jebkurš mācību saturs var tikt apšaubīts no tikumības pozīcijām, paralizējot skolotāju darbu.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Līdz dienas vidum iniciatīvu atbalstījuši 200 cilvēki. Nepieciešamais slieksnis, lai jautājumu izsaktītu Saeima – 10 000. Grozījumu atcelšanu atbalsta Reģionu partijas līderis, kurš pat aicina iniciatīvas autorus negaidīt, kamēr tiks savākti paraksti, bet atbalstu meklēt pa taisno Saeimā, kas būtu ātrāk un efektīvāk.

Tikumības grozījumu autori, izdzirdot jautājumu par šo tēmu, kļūst tramīgi. Var manīt, ka viņus šī tēma un visa ar to saistītā ažiotāža pamatīgi nogurdinājusi un nokaitinājusi.

Jāpiemin, ka skandalozos grozījumus izglītības likumā šī gada jūlijā izsludināja aizejošais prezidents Andris Bērziņš. Neilgi pēc tam vairākiem skolotājiem nācās atskaitīties priekšniecībai par it kā netikumīgu dzejoļu un filmu demonstrēšanu pusaudžiem, kas radīja pamatīgu ažiotāžu un diskusiju par cenzūru un vārda brīvību.

Skaties video!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl