Komentāri

”Gribu runāt latviski, bez kļūdām”. Tā kāda sieviete, kurai dzimtā ir krievu valoda, pamato savu dalību latviešu valodas kursos. Šodien sākusies pieteikšanās latviešu valodas bezmaksas kursiem. Mācību rīkotāji atzīst, ka interese par valsts valodas apgūšanu saglabājas stabili augsta. 

Pašvaldību mācību centrā jūtams tālruņa zvanu un cilvēku pieplūdums. Irina ikdienā strādā par manikīri un labprāt runātu ar klientiem pareizā latviešu valodā.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Piesakoties latviešu valodas kursiem, pēc īsas sarunas atnākušajiem tiek iedota anketa. Pēc tās rezultātiem pasniedzēja izvērtēs atnākušā latviešu valodas priekšzināšanas.

Pasniedzēja norāda, ka kursus pamatā apmeklē ikdienā krieviski runājošie rīdzinieki. Lai arī viņiem ir latviešu valodas priekšzināšanas, tomēr viņi kautrējas tās izmantot.

Rīgā latviešu valodas kursi notiks jau piekto gadu. Tomēr interese par latviešu valodu nemazinās.

Rīgas domes Izglītības departamentā norāda, ka ir divu līmeņu kursi: A līmeņa – bez priekšzināšanām un B līmeņa – jau ar iepriekšējām latviešu valodas zinībām. B līmeņa vietas aizpildās ļoti strauji, savukārt A līmenis krietni lēnāk nekā agrāk.

Galvaspilsētas Izglītības departaments šajā gadā plāno mācīt vairāk nekā 1200, kas izmaksās nedaudz vairāk par 117 tūkstošiem eiro.

TOP produkti, ko iesaka eksperti matu kopšanai augustā!

TOP produkti, ko iesaka eksperti matu kopšanai augustā!

Vasara šogad Latvijā nav bijusi tā svelmainākā, taču tas nenozīmē, ka Taviem matiem nav nepieciešama īpaša – vasaras sezonas – kopšana. Galvasrota jāpasargā gan no ultravioletā starojuma, gan vēja ietekmes. Aplūko ekspertu ieteikumus – kādus produktus labāk izmantot, lai sasniegtu vislabāko rezultātu!

Lasi vēl