Interesants stāsts: 25 gadu vecumā puisis kļūst par skolotāju un klases audzinātāju

Komentāri

Šis ir stāsts par vien 25 gadus vecu ģeogrāfijas skolotāju un klases audzinātāju Pēteri Ozolu, kurš patlaban pilntiesīgi strādā Dobeles Valsts ģimnāzijā. Pieredze stāvēt klases priekšā ir maza, bet to kompensē lielais entuziasms un vēlme mācīt citus.

P. Ozols par skolotāju kļuvis projekta Iespējamā misijas ietvaros. Viņš ir audzinātājs 10. klasei, un pēc izskata viņu varētu noturēt arī par klasesbiedru. Viņš atzīst, ka sākumā esot bijis bail, kā jaunieši viņu uzņems, jo darba gaitu sākumā viņam bija vien 22 gadi. Vēl grūtāk gājis ar vecākiem.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

“Pirms trim gadiem, tiekoties ar klasi, vecāki bija izbrīnīti. Taču te ir svarīga komunikācija ar vecākiem. Ja viss tiek izrunāts, nav domstarpību vai problēmu,” saka P. Ozols.

To, ka viņš vēlas kļūt par skolotāju, Pēteris saprata jau vidusskolā, taču pedagoģijas fakultāte viņu nevilināja. Aizgāja studēt to, kas interesē – ģeogrāfiju, un caur programmu Iespējamā misija viņš pamēģināja, bet vēlāk – palika strādāt skolā.

Skaties foto:

Kāpēc Dobele, nevis, piemēram, visu kārotā Rīga? Pēteris atzīst, ka viņa izvēle bijusi spontāna. “Dobelē pirms tam biju bijis tikai vienu reizi dzīvē, bet īstenībā doties uz laukiem ir interesantāk, jo jaunieši ir atvērtāki, skola – ar spēcīgām tradīcijām. Tas viss uzrunāja,” stāsta jaunais skolotājs.

Pētera audzināmie gan zina, ka, lai arī tikai nepilnus desmit gadus vecāks, skolotājs atzīmes par velti nedāļā.

“Ir liela atšķirība – jaunas idejas, jauna pieeja. Stundās nav garlaicīgi. Gribas vēl parunāt. Ir interesantāk,” atzīst skolniece Daniela. Savukārt Eduards norāda, ka skolotājs Pēteris “nav tāds vecmodīgais, viņš ir interesantāks”.

Skaties video!

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl