Interaktīvā spēlē aicina iepazīt K. Baronu un I. Ziedoni

1 komentārs

Tiem bērniem un jauniešiem, kuri vasaras mēnešus pavada Rīgā, ir iespēja piedalīties īpašā orientēšanās spēlē. Tā ir divu stundu pastaiga pa Rīgas centru, kuras laikā iespējams interaktīvi iepazīt Imantu Ziedoni, Krišjāni Baronu un tautasdziesmas. Vēl līdz piektdienai spēli iespējams izspēlēt arī bez maksas.

Šogad par godu Krišjāņa Barona 185. jubilejai Imanta Ziedoņa muzejs sadarbībā ar Krišjāņa Barona muzeju sācis projektu “Ziedoņa muzejs ceļā ar Baronu”  – kopā ar spēļu veidotājiem “Roadgames” izveidota unikāla tematiskā orientēšanās spēle jauniešiem un ģimenēm.

Viedierīce ar īpašu orientēšanas spēles lietotni un komanda līdz pieciem cilvēkiem. Tas ir viss, kas nepieciešams, lai varētu piedalīties izzinošā orientēšanās spēlē “Ziedonis. Barons. Tautasdziesma”.

Vēl līdz 17. jūlijam spēle, kura norit Rīgas centrā, ikvienam pieejama bez maksas.

“Tas ir veltījums jauniešiem, ģimenēm, lai varētu tā jauki un interesanti iepazīties ar Krišjāni Baronu un tautasdziesmām. Ir aplikācija uz kartes, un, ejot pa šo karti, noteiktās vietās tiek doti dažāda veida uzdevumi. Tev ir divas stundas laika, un divās stundās, cik daudz punktu tu vari savākt,” par spēli stāsta Ziedoņa muzeja vadītāja Žanete Grende.

Madara, Renāte un Dārta ir pieņēmuši izaicinājumu orientēšanās spēli izspēlēt. Divu stundu laikā skolniecēm dota iespēja palūkoties uz Latvijas galvaspilsētu no pavisam cita skatu punkta – caur vēsturiskām ēkām, personībām, interesantiem faktiem.

Viens no spēles galvenajiem pieturas punktiem ir “Tautasdziesmu augtuve”. Īpašajā siltumnīcā Sporta kvartālā 2, kuru var apmeklēt ikviens, dalībnieki var ieiet, uzrakstīt savu četrrindi un to “iestādīt”, cerot, ka kādreiz tā izaugs par īstu tautasdziesmu.

Organizatori uzsver, ka spēle veidota nevis kā zināšanu pārbaude, bet veids, kā Rīgā atklāt jaunas zināšanas neierastā veidā. Arī jaunieši šādu izklaidi novērtē.

“Man šķiet, – reti jaunieši mūsdienās ļoti interesējas par folkloru vai vēsturi. Un šis ir tāds ļoti patīkams veids, kā to uzzināt. Tu gribi pabeigt, gribi uzzināt un izspēlēt spēli,” norāda skolniece Renāte, kurai piekrīt Madara.

“Man liekas tie jautājumi nemaz nebija tik vienkārši. Piemēram, cik Dainu skapī ir tautasdziesmu. Tas vispār ir tāds jautājums, ko nav slikti zināt, latvietim esot. Tas veicina interesēties par to vairāk. Un tur bija daudz jautājumu par citām Latvijas vietām. Iespējams, spēlējot spēli, pēc tam ir vēlme aizbraukt un tās vietas redzēt dzīvē,” uzreiz pēc spēles izspēlēšanas norāda Madara.

Pasākumu ciklā “Ziedoņa muzejs ceļā ar Baronu” līdz Dainu tēva dzimšanas dienai oktobra beigās plānoti vēl vairāki citi sabiedrību iesaistoši kultūras pasākumi.