“Instagram” projektā “Walk for Europe” francūziete šķērso Latviju

0 Komentāru

Francūziete Valērija Tečere jau kopš vasaras kājām šķērso Eiropas Savienības (ES) valstis, par saviem iespaidiem daloties sociālajā tīklā “Instagram”, un nu jau pievārējusi 1300 kilometru, no nospraustā mērķa škirot vēl dažiem simtiem kilometru, tostarp Valērijas priekšpēdējā pieturvietā Latvijā, vēsta TV3 Ziņas.

Pēc ilgākas sarakstīšanās ar īsziņām Valēriju beidzot noķeram Rembates apkārtnē. Lai arī ceļu viņa veic kājām, intereses pēc kādu gabalu var nobraukt arī ar satiksmes autobusu, vai iepriekš neplānoti izmest kādu līkumu.

Valērija Tečere, blogere, Eiropas vērtību sludinātāja

“Esmu jau nogājusi 1300 kilometrus. Katru vakaru, kad jau esmu atradusi vietu nakšņošanai, es uzrakstu dienas iespaidus. Par valsti, par to, ko uzzināju. Un tad jau jāplāno nākamā diena, kur iet, kur nakšņot, ko jāredz..”

Ar saviem iespaidiem, kā arī pāris galvenajiem faktiem par valsti, Valērija dalās vietnē “Instagram” profilā “Walk for Europe” jeb, no angļu valodas tulkojot, “Gājiens Eiropai”.

Kopumā tas ir saraksts no 13 valstīm, kur Latvija ir priekšpēdējā. Katrā valstī jānoiet vismaz 100 kilometri kājām. Protams, ceļojums ir drīzāk simbolisks – ES karogs ir kā apliecinājums iespējām, kuras dalībvalstu pilsoņiem ir, atrodoties vienotā blokā.

TV3 Ziņas Valēriju satiek viņas otrajā dienā Latvijā.

Valērija Tečere, blogere, Eiropas vērtību sludinātāja

“Līdz šim mani neviens vēl nav uzrunājis vai ko vaicājis, bet kopumā esmu novērojusi, ka cilvēki sakautrējas vai ir vienkārši atturīgi. Cita lieta, nakstmītnēs vai piemēram, kad pieklauvēju, lai uzpildītu savu ūdens pudelīti. Tad izdodas.”

Viņa atzīst, ka ceļā bez viedtelefona iztikt nevarētu. Tāpat viņa katru dienu viņa jau plāno nākamo, rēķināma budžetu.

Valērija Tečere, blogere, Eiropas vērtību sludinātāja

“Lielajās pilsētās, galvaspilsētās viss ir vienkāršāk. Tur tu vari atrast vietu nakšņošanai kādā hostelī par 10 eiro. Ārpus pilsētām jau ir grūtāk. Dažreiz ir grūtāk pat atrast vietu. Viesu namos jamaksā ap 50 eiro. Manam projektam tas ir par dārgu.”

Šis jau ir otrais Valērijas projekts. Pirms diviem gadiem, pieveicot 750 kilometrus no Briseles līdz savai dzimtajai pilsētai Lionai, viņa atbalstīja akciju “This time i vote” jeb “Šoreiz es vēlēšanās piedalīšos”.

Šis temats, starp citu, ir aktuāls arī Latvijai. Pagajušajā Eiropas Parlamenta vēlēšanās pie urnām aizgāja tikai 33,5% valsts balstiesīgo.

“Es labprāt vairāk tiktos un runātu par šīm lietām ar cilvēkiem valstīs, kurās esmu. Man tas ir izdevies, taču ne vienmēr. Man nav pārāk daudz laika, lai uzturētos ilgāk,” viņa atzīst.

Tā kā laikapstākļi nelutina, viņas pēdējā apmeklētā valsts būs Igaunija. Arī tur jānoiet vismaz 100 kilometri.

0 Komentāru