“Inkubācijas periods ir ļoti īss!” Aicina vakcinēties pret gripu laikus

1 komentārs

Mediķi aicina iedzīvotājus laikus vakcinēties pret gripu!

Gripas vakcīnas iedarbības laiks ir divas nedēļas, bet pirmie nopietnie gripas saslimšanas gadījumi parasti ir gaidāmi decembrī, savukārt epidēmija var ilgt 10 nedēļas.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Pērn no gripas bojā gājuši 76 cilvēki, turklāt visiem no viņiem bija viena vai vairākas hroniskas slimības, bet vismaz 14 gadījumos inficēšanās ar gripu notika slimnīcā, kas ir viena no biežākajām inficēšanās vietām. Viens gripas slimnieks vidēji inficē divus veselus cilvēkus, tādēļ šī slimība izplatās ļoti strauji un līdz ar to nodara arī lielus zaudējumus ekonomikai un labklājībai.

Jurijs Perevoščikovs
SPKC Infekcijas slimību un profilakses departamenta direktors

Cilvēks ar gripu ir infekciozs pirms simptomi parādās kādu vienu dienu. Inkubācijas periods ir ļoti īss ap kādām četrām dienām, parasti divas dienas. Un tad vēl, kamēr nekas nav zināms par to, ka cilvēks ir inficēts, viņš var inficēt jau citus. Bet sevišķi, kad tie simptomi parādās, sākas klepus, cilvēks jau izplata gripu diezgan intensīvi un cilvēks ir infekciozs piecas dienas un bērni līdz pat septiņām dienām.

Tipiskākās gripas pazīmes ir pēkšņs sākums, drudzis, stipras galvas, muskuļu un locītavu sāpes, rīkles iekaisums, konjunktivīts un nelielas iesnas.

Valsts pilnīgi kompensētas gripas vakcīnas var saņemt bērni vecumā līdz 24 mēnešiem un bērni līdz 18 gadu vecumam, kuri pieder veselības riska grupām, savukārt daļēji kompensētas vakcīnas ir pieejamas grūtniecēm, senioriem no 65 gadu vecuma un pieaugušajiem ar hroniskām slimībām.

TOP komentāri

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Kad ārā ir tik karsti cik Meksikā, ir jāēd tako, un Linda no ”Gatavo 3” ir sagatavojusi tam recepti. Šis ēdiens būs lielisks ne tikai paša vēderam, bet arī atsvaidzinās tavu cienasta piedāvājumu viesiem ballītē.

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Ik nedēļu Tele2 ”Gudrajā mājā” viesojas kāda savā profesijā panākumus guvusi persona. Šoreiz meža biezoknī Gustavu Terzenu apciemoja interjera dizainere, ”Amerikas Arhitektūras balvas 2017″ ieguvēja Santa Meikulāne. Dizainere uzskata, ka tehnoloģijas palīdz ērtāk apieties ar dažādām lietām, tāpēc labprāt apskatīja ”Gudro māju”, lai redzētu, ko no piedāvātajām funkcijām vēlētos iegādāties savai mājvietai.

Lasi vēl