Informācija autovadītājiem: Rīgas maratona laikā jārēķinās ar būtiskiem satiksmes ierobežojumiem

1 komentārs

Šajā nedēļas nogalē jau 28. reizi notiks “Lattelecom” Rīgas maratons. Tas kļuvis par lielākajiem skriešanas svētkiem Ziemeļeiropā un šogad pulcēs dalībniekus no 70 valstīm.

Rīgas maratona organizētāju ambīcijas gan ar to neaprobežojas, – viņi cer panākt Rīgas sacensību iekļaušanu pasaules prestižāko maratonu TOP 30.

Uz Rīgu uzaicināti pasaules labākie gargabalnieki, kuri gozējušies uz Ņujorkas, Londonas, Bostonas un citu populārāko maratona goda pjedestāliem.

Aigars Nords
Rīgas maratona vadītājs

Mēs esam kļuvuši par reģiona centrālo sporta notikumu skriešanā, tādā ziņā mums praktiski vairs nav kur augt. Bet mēs gribam iekļūt vēl vairāk pasaules apritē, vēl vairāk pie sevis atvilkt maratona tūristus un vēl vairāk nostiprināties sportiskajā ziņā.

Plānots, ka šogad dažādās distancēs kopumā piedalīsies ap 37 000 dalībnieku. Starp skrējējiem būs Latvijas rekordisti Jeļena Prokopčuka un Valērijs Žolnerovičs. Jeļenai tā būs atgriešanās oficiālās sacensībās pēc otrā bērniņa piedzimšanas, tāpēc viņa skriet  pusmaratonu. Savukārt Valērijs centīsies labot paša Latvijas rekordu.

Jārēķinās, ka svētdien Rīgas centram ar auto labāk netuvoties. Pirmoreiz skrējiens notiks pāri visiem Daugavas tiltiem – Salu, Akmens un Vanšu. Pēdējais būs aizvērts satiksmei pilnībā. Savukārt Krasta ielu paredzēts slēgt jau piektdien. Lai arī sociālajos tīklos dažs par to neslēpj sašutumu, organizētāji  uzsver – ārpus centra šāda mēroga sacensības organizēt nevar. Īpaši tik mazā pilsētā kā Rīgā.

Aigars Nords
Rīgas maratona vadītājs

Tu starptautiskā apritē nokļūsti tikai ar to, ka tavs maratons ir pašā centrā un skrienot var redzēt pašas skaistākas Rīgas panorāmas. Ja mēs skrietu ārpus Rīgas, šis maratons nebūtu interesants pilnīgi nevienam.

Maratons sāksies jau sestdien, 19. maijā, kad uz starta līnijas pulcēsies paši mazākie skrējēji.