Infografika: uzzini, kur un kā visā Latvijā svinēs Lāčplēša dienu

0 Komentāru
Infografika: uzzini, kur un kā visā Latvijā svinēs Lāčplēša dienu
KASPARS KRAFTS, F64

Svētdien, 11. novembrī, visā Latvijā notiks dažādi Lāčplēša dienai vētīti pasākumi. Pēc ziņu aģentūras LETA apkopotās informācija, Lāčplēša dienas lielākie pasākumi gaidāmi kā Rīgā, tā arī citviet Latvijā. 

11. novembrī plkst. 13.00 Brīvības pieminekļa laukumā notiks Nacionālo bruņoto spēku un Iekšlietu ministrijas vienību militārā parāde, no plkst. 13.30 Salacgrīvas ostā būs apskatāmi Jūras Spēku kuģi, savukārt no plkst. 17.00 līdz plkst. 18.00 notiks Lāpu gājiens no Brāļu kapiem līdz Brīvības piemineklim Rīgā.

Pēc tam no plkst. 18.00 līdz plkst. 22.00 uz Rīgas pils fasādes tiks rādīta projekcijas slīdrāde “1919 /Latvijas stāsts”. Savukārt Siguldas bobsleja un kamaniņu trasē plkst. 18.30 pacels visaugstāko Latvijas karogu, bet plkst. 19.00 Kuldīgas Sv. Annas baznīcā notiks valsts Akadēmiskā kora “Latvija” Lāčplēša dienas koncerts.

1919. gada 11. novembrī, Bermontiādes laikā, Latvijas Bruņotie spēki ar Rīgas līcī izvietoto franču un britu kuģu artilērijas atbalstu pēc gandrīz mēnesi ilgušām cīņām Pārdaugavā sakāva Rietumkrievijas Brīvprātīgo armiju. Lai gan pilnībā no Latvijas iebrucējus izdevās padzīt tikai gada beigās, Rīgas atbrīvošanu 11. novembrī simboliski uzskata arī par uzvaru Latvijas brīvības cīņās.

Lāčplēša dienā kopš 1920. gada tiek pasniegti Lāčplēša Kara ordeņi. Vēlāk tā kļuva par visu Latvijas brīvības cīņās kritušo varoņu piemiņas dienu.

0 Komentāru