Infografika: kā pārvarēt stresu jaunā koronavīrusa uzliesmojuma laikā

0 Komentāru
Infografika: kā pārvarēt stresu jaunā koronavīrusa uzliesmojuma laikā
AFP / SCANPIX, TWITTER/ @VINKELE

“Ziņu straume, īpaši sociālajos tīklos, par “Covid-19″ satur gan vērtīgu un drošu informāciju, gan izdomājumus un nepatiesības, var radīt papildu stresu,” mikroblogošanas vietnē “Twitter” norādījusi veselības ministre Ilze Viņķele (AP), publicējot Pasaules Veselības organizācijas (PVO) ieteikumus, kā pārvarēt stresu koronavīrusa uzliesmojuma laikā.

Kā iepriekš vēstīts, Latvija paplašina to valstu loku, no kurām atgriežoties būs jāievēro ieteikumi par dažādiem aizsardzības pasākumiem.

Epicentram – Ķīnai, pievienota Itālija, Dienvidkoreja un Irāna. Par to lēmusi Valsts operatīvā medicīniskā komisija. Cilvēkiem, kas atgriežas no šīm valstīm, pašiem pastiprināti jāuzrauga sava veselība vismaz divas nedēļas. Lidostā ieviestas arī anketas ar jautājumiem par veselības stāvokli.

Lasi vēl Tukši veikali, atcelti masu pasākumi – latvieši stāsta par situāciju koronavīrusa skartajā Itālijā

Pašlaik cilvēkam, kurš ir ieradies no ”Covid-19” skartajiem reģioniem, ir pastiprināti pašam jāpievērš uzmanība tam, vai gadījumā neparādās saslimšanas simptomi, kas raksturīgi arī, piemēram, gripai. Ja simptomi parādās, tad ir jāsazinās ar savu ģimenes ārstu.

Šobrīd kaimiņos Lietuvā saistībā ar koronavīrusu sāktas stingrākas kontroles lidostās. Arī Latvijā šis ir dienaskārtības jautājums, un otrdien pie premjera sasaukta Krīzes vadības padomes sēde.

0 Komentāru