Komentāri
Infogr.am izveidotājs Leiterts: Rīga ir izcila vieta ambicioziem plāniem un idejām
Foto no personīgā arhīva

Lai arī pirmais vērienīgas investīcijas saņēmušais Latvijas start-up Infogr.am, ir saņēmis arī vairākus uzaicinājumus pārcelt savu biroju uz citām pasaules pilsētām, Rīgā palikt bijis vilinošāk. Latvijas galvaspilsēta ir izcila vieta ambicioziem plāniem un idejām, uzskata uzņēmuma dibinātājs un izveidotājs Uldis Leiterts.

Patriotu nedēļas ietvaros portāls Skaties.lv aptaujāja vairākus latviešus, Latvijas iedzīvotājus, kas nesuši mūsu valsts vārdu pasaulē vai arī paveikuši ko nozīmīgu, interesantu un Latvijai svarīgu tepat, pašu mājās.

Šoreiz jautājumus uzdevām jaunas tehnoloģiju kompānijas Infogr.am izveidotājam Uldim Leitertam. Viņa radītā kompānija bija pirmā no Latvijas start-up, kas piesaistīja investīcijas vairāk nekā viena miljona eiro (1,34 milj. eiro) apmērā. Vietnes lietotāju skaits pasaulē patlaban ir sasniedzis 1,5 miljonus.

Vai tas, ka nāc no Latvijas, esi latvietis, ir Tev palīdzējis sasniegt, to ko esi sasniedzis, vai gluži otrādi – gremdējis? 

Rīga ir vieta, kur satiekas cilvēki un kultūras – tā ir izcila vieta ambicioziem plāniem un idejām. Ja mēs būtu pārcēlušies uz jebkuru citu vietu pasaulē, tad fakts, ka neesam vietējie, mūs būtu ierobežojis, padarījis lēnākus. Jāatzīst gan, ka esam saņēmuši uzaicinājumus no vairākām pilsētām pārcelt savu biroju, tomēr Rīgā palikt bija vilinošāk. Tas, protams, netraucē Infogr.am strādāt arī no Sanfrancisko – mūsu komandā ir profesionāļi no Somijas, Lietuvas.

Vai uzskati, ka Latvijas kā valsts atbalsts Tev ir bijis pietiekams ceļā uz sasniegumiem? Vai nē?

Infogr.am ir saņēmis ļoti daudz laba vēlējumu un mīlestības no cilvēkiem Latvijā. Jūtam, ka tas ko darām, cilvēkiem ir svarīgi, un arī paši cenšamies iedvesmot jauniešus pievērsties uzņēmējdarbībai. Arī sadarbība ar valsts iestādēm šogad bijusi produktīva, Latvijas investīciju un attīstības aģentūra (LIAA) un Ārlietu ministrija palīdzēja plānot mūsu tirgus izpētes misiju uz Japānu, ir interesanti plāni sadarbībai arī 2015. gadam.

Ko Tu varētu novēlēt latviešiem, Latvijas iedzīvotājiem šajā nedēļā, kad esam nedaudz patriotiskāki? 

Iesaku stāstīt savas idejas, ieklausīties citos un iepazīties ar jauniem cilvēkiem – varenas idejas un lielas lietas notiek ar tiem cilvēkiem, kas ir atvērti. Tieši atvērtība ir pamatā veiksmīgai attīstībai.

Foto: LETA

Foto: LETA

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl