Inficēšanos ar Covid-19 arvien biežāk atklāj skolēniem un pedagogiem

8 komentāri

Latvijas skolās arvien biežāk ar Covid-19 inficējas skolēni un pedagogi – salīdzinājumā ar nedēļu iepriekš vīrusa skarto izglītības iestāžu skaits pieaudzis par teju simtu, sasniedzot 286, vēsta TV3 Ziņas.

Skolās turpina izplatīties Covid-19. Šonedēļ kopumā jau vairāk nekā 1000 klašu valstī spiestas mācīties attālināti.

Ja vēl pirms nedēļas vismaz viena klase attālināti mācījās 188 izglītības iestādēs, šonedēļ šādu skolu skaits jau pietuvojies trijiem simtiem, kas ir vairāk nekā 40% kopējā izglītības iestāžu skaita Latvijā. Tām skolām, kurās pirmo reizi atklāti Covid-19 gadījumi, pievienojusies arī Rīgas Valsts klasiskā ģimnāzija. No šīs nedēļas šeit saslimušu skolēnu dēļ attālināti mācās divas ceturtās un viena astotā klase.

Romans Alijevs, Rīgas Valsts klasiskās ģimnāzijas direktors

“Es vērtēju, ka situācija ir diezgan laba, jo no vairāk nekā 1900 skolēniem mums tagad attālināti mācās tikai 70. Varbūt sakritība, bet tomēr mēs cenšamies ļoti operatīvi un elastīgi regulēt skolēnu plūsmas, noregulēt arī mācību organizāciju, proti, veidot dienu pa moduļiem.”

Tomēr kopumā galvaspilsētā saslimstības rādītāji krīt, pauž Rīgas domes Izglītības departamentā. Lai gan joprojām vīruss konstatēts pusē galvaspilsētas skolu jeb 57, samazinās klašu skaits, kurām jāmācās attālināti. Šonedēļ tādas ir 132.

Raimonds Grants, Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta pārstāvis

“Te ir svarīgi piebilst, ka mums ir vairāk nekā 3000 klašu grupu. Līdz ar to tas cipars ir samērā niecīgs, tie ir nepilni 5%. Un tā pozitīvā tendence saistāma ar to, ka tā situācija visu laiku mainās. Tie, kuri bija saslimuši mēneša sākumā, tie ir izveseļojušies un atgriezušies skolas solā.”

Tikmēr samērā plaši Covid-19 turpina izplatīties Daugavpils skolās. Latvijas otrajā lielākajā pilsētā patlaban attālinātais režīms noteikts jau teju katrai desmitajai klasei.

Marina Isupova, Daugavpils Izglītības pārvaldes vadītāja

“Mums ir 8,5% no visiem klašu komplektiem šobrīd attālināti. Lielākoties mūsu klases ir attālināti skolotāju dēļ. Viens saslimis skolotājs vienā skolā man aizveda līdzi piecas klases, kā kontaktpersonas uz attālinātājām mācībām. Otrā skolā septiņas klases. Tā tas šobrīd izskatās.”

Situāciju par saspringtu sauc arī Jēkabpils izglītības pārvaldē. Šeit Covid-19 gadījumu dēļ, mājās mācīties šonedēļ spiestas 33 dažādu skolu klases. Novada izglītības pārvaldei lielākās bažas rada tas, ka vīruss skāris arī mazās skolas. Piemēram, Antūžu pamatskolā, kur mācās vien 77 bērnu, attālinātais režīms noteikts sešām klašu grupām.

Juris Līcis, Jēkabpils novada Izglītības pārvaldes vadītājs

“Līdz ar to, protams, cieš pakalpojumu sniedzēji, kā ēdinātāji, nezina ar ko rēķināties un negūst arī zināmu daļu šo ienākumu, kad bērni atrodas mājās. Tāpat arī šī transporta organizēšana… ļoti maz šo braucēju, protams, bērnus ved un vedīs, bet ir zināma spriedze.”

Kopš mācību gada sākuma tikai divu novadu izglītības iestādēs nav atklāts kāds Covid-19 gadījums. Joprojām no nepieciešamības pāriet uz attālināto mācību režīmu ir izvairījušies Varakļānu un Olaines novada skolēni.

8 komentāri