Infektologs: Visvairāk mūs apdraud iekšējā infekcijas izplatība slimnīcās, pansionātos un darbavietās

1 komentārs
Infektologs: Visvairāk mūs apdraud iekšējā infekcijas izplatība slimnīcās, pansionātos un darbavietās
ZANE BITERE, LETA

Repatrianti šajā brīdī nav galvenais epidemioloģiskais apdraudējums, jo viņi tiek identificēti, informēti un kontrolēti, mikroblogošanas vietnē “Twitter” paudis Veselības ministrijas galvenais speciālists infektoloģijā Uga Dumpis.

“Visvairāk mūs apdraud iekšējā infekcijas izplatība slimnīcās, pansionātos un darbavietās,” skaidro Dumpis, piebilstot, ka infekciju uzraudzības un kontroles pasākumi tur būtu jāstiprina.

Kā ziņots, trešdien ar repatriācijas reisiem Latvijā ielidoja aptuveni 280 Baltijas valstu iedzīvotāji, no tiem lielākā daļa Latvijas valstspiederīgo. No tiem Covid-19 testi veikti vairāk nekā 20 cilvēkiem, ceturtdien preses konferencē vēstīja veselības ministre Ilze Viņķele (AP).

Lasi vēl – ”Mājās dodamies, jo vīram beidzās sen ieplānotā ārstēšanās ASV.” Intervija ar repatriācijas reisa pasažieri

Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienests (NMPD) žurnālistiem iepriekš pauda nostāju, ka Covid-19 testi būtu jāveic pilnīgi visiem repatriantiem, tomēr dienests to nevar likt darīt obligāti.

Vienlaikus veselības ministre šodien atzina, ka valsts piedāvātā iespēja veikt Covid-19 testus pašvaldību un valsts sociālās aprūpes centros līdz šim izmantota relatīvi maz. “Diemžēl ir vērojama salīdzinoša pasivitāte izmantot šo iespēju, brīvprātīgi piesakās maz un Nacionālā veselības dienesta uzrunātie nemaz nav tik atsaucīgi,” atzīmēja politiķe. Tāpēc ministre lūdz pašvaldības un aprūpes centru vadītājus atsaukties un izmantot šādu iespēju.

Covid-19 testēto skaits pēdējā diennaktī pieaudzis līdz 1406, un infekcija apstiprināta deviņiem iedzīvotājiem. Tikmēr līdz šim konstatēti 675 Covid-19 inficētie, savukārt izmeklējumu kopskaits sasniedzis 31 302.

Lasi vēl – Policija sola rūpīgi pārbaudīt, vai atbraukušie patiešām uzturas mājās

Patlaban stacionārā atrodas 45 pacienti, tajā skaitā 42 ar vidēju slimības gaitu, bet trīs pacienti ar smagu slimības gaitu. No stacionāra līdz šim izrakstīti 57 pacienti.

Aktuālākās ziņas, datus un faktus par Covid-19 izplatību Latvijā un pasaulē lasi ŠEIT!

1 komentārs