Infektologs Dumpis: Visai sabiedrībai jāmobilizējas, lai mēs nenonāktu Itālijas scenārijā

8 komentāri
Infektologs Dumpis: Visai sabiedrībai jāmobilizējas, lai mēs nenonāktu Itālijas scenārijā
DĀVIS ŪLANDS, F64

“Visai Latvijas sabiedrībai šobrīd ir jāmobilizējas, lai mēs nenonāktu Itālijas scenārijā,” tā intervijā TV3 raidījumam “900 sekundes” teica Veselības ministrijas galvenais speciālists infektoloģijā Uga Dumpis, komentējot iespējamo “Covid-19” attīstības gaitu Latvijā.

Vienlaikus Dumpis akcentēja, ka joprojām galvenais koronvīrusa izraisītās slimības “Covid-19” izplatības ierobežošanas līdzeklis ir fiziskā distancēšanās. Tāpat infektologs vēlreiz atgādināja, ka visiem, kas pēdējās dienās iebraukuši Latvijā no ārvalstīm, ir jāievēro 14 dienu pašizolācija.

“Visiem jābūt savās mājās, jāseko līdzi savai veselībai, jāmēra temperatūra. Ja ir klepus, temperatūra vai kādas citas pazīmes, jāzvana pa tālruni: 8303. Tas ir ļoti izšķiroši, ja viņi ies ārā, tiksies ar citiem cilvēkiem, mums pastāv risks, ka inficēsies vēl cilvēki,” norādīja Dumpis.

Video: Intervija ar Ugu Dumpi raidījumā “900 sekundes”

Vaicāts par aptuvenajām prognozēm saistībā ar “Covid-19” izplatību, infektologs norādīja: “Mēs neesam pārapdzīvota valsts. Mums nav metro, mums nav lielas pārvietošanās sabiedriskajos transportos – salīdzinoši. Ja mēs tiekam galā ar iebraucēju plūsmu, ka viņi nosēž mājās, neiet uz sporta klubiem, netiekas ar draugiem un tiešām ziņo par simptomiem, tad mēs šādā veidā ar dažiem gadījumiem varētu, visu laiku diagnosticējot un izmeklējot kontaktus, turpināt dzīvot, mācīties dzīvot, varbūt pat attīstās bizness.”

Kā vēstīts, no 13. marta līdz 14. aprīlim Latvijā saistībā ar “Covid-19” vīrusu izsludināta ārkārtējā situācija, šajā laikā nosakot virkni ierobežojošu pasākumu ar mērķi ierobežot vīrusa izplatību.

Tāpat jau vēstīts, ka no 17. marta līdz 14. aprīlim atcelti starptautiskie pasažieru pārvadājumi caur lidostām, ostām, ar autobusiem un dzelzceļa transportu.

Lasi vēl Pēc ierašanās Rīgā vairāki repatriācijas prāmja pasažieri steidz pie mediķiem ar ”Covid-19” simptomiem