Infektoloģe: Šogad gripas sezona varētu būt īpaši smaga; aicina vakcinēties

3 komentāri
Infektoloģe: Šogad gripas sezona varētu būt īpaši smaga; aicina vakcinēties
EDIJS PĀLENS, LETA

Šogad gripas sezona varētu būt īpaši neprognozējama un izraisīt dažādas komplikācijas, par infektoloģes, RSU asociētās profesores Daces Zavadskas teikto informēja Veselības centru apvienības pārstāvji.

Kompānijā atgādināja, ka pagājušajā sezonā gripai nebija iespējas izplatīties, jo bija noteikti strikti pulcēšanās ierobežojumi, tika valkātas sejas aizsargmaskas un dezinficētas rokas. Šis rīcību kopums pasargāja ne tikai no Covid-19 infekcijas, bet arī neļāva gripas infekcijai izplatīties, un būtībā Latvijā ar to slimoja vien retais.

Dace Zavadska, infektoloģe, RSU asociētā profesore

“Sabiedrībā šobrīd valda maldīgs uzskats, ka gripa varētu līdz mums neatnākt, diemžēl atgriešanās pie klātienes režīma nozīmē, ka gripas epidēmija ir neizbēgama un pret to pasargās tikai vakcīna. Šogad gripas sezona varētu būt īpaši neprognozējama un izraisīt dažādas komplikācijas, tādēļ ļoti aicinu iedzīvotājus būt atbildīgiem un tikpat aktīvi kā pagājušajā gadā pieteikties gripas vakcīnai visa vecuma grupu iedzīvotājus, bet jo īpaši seniorus, pacientus ar hroniskām saslimšanām.”

Viņa teica, ka Pasaules Veselības organizācija ir izveidojusi attiecīgu gripas vakcīnas kompozīciju šai sezonai, un cer, ka iedzīvotāji aktīvi vakcinēsies. “Mums jau gadiem ir pieredze un novērojumi, ka vakcīna aizsargā pret gripu un maksimāli ierobežo tās nekontrolētu izplatīšanos,” viņa sacīja.

Ieteicamākais laiks vakcinācijai pret gripu ir oktobris līdz pat novembrim, jo gripas vakcīna ir veidota tā, lai tā darbotos visu sezonu – tātad sešus mēnešus. Pīķa laiks parasti ir janvāris un februāris, kad iedzīvotājiem noteikti vajadzētu būt uzmanīgiem. Vakcinācija esot vienkāršs, drošs un efektīvs veids, lai pasargātu sevi un savus ģimenes locekļus pret nevēlamo infekciju.

Veselības centru apvienības “VCA” klientu servisa vadītāja Lolita Ķerve norādīja, ka iestāde vakcinācijai pret gripu ir sagatavojusies un to uzsākusi. “Pašlaik novērojumi rāda, ka interese par gripas vakcināciju, salīdzinot ar pērno gadu, ir daudzkārt mazinājusies. Rūpējamies, lai iedzīvotāji varētu ērti un savlaicīgi pieteikties vakcīnai elektroniskā vietnē un ceram uz iedzīvotāju apzinību laikus vakcinēties,” viņa teica.

Lasi vēl:

3 komentāri