Infektoloģe: Covid-19 uzliesmojums Latvijā nav vērtējams kā būtisks, tomēr modrība zaudēta par agru

2 komentāri

Pagājušajā nedēļā Latvijā novērotais Covid-19 uzliesmojums nav vērtējams kā būtisks, tomēr saslimušo skaita pieaugums liek domāt, ka sabiedrība zaudējusi modrību par agru, intervijā TV3 šādu viedokli pauda Rīgas Stradiņa universitātes Infektoloģijas katedras vadītāja, Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas infektoloģijas galvenā speciāliste Ludmila Vīksna.

Vīksna pieļāva, ka sabiedrība cīņā pret Covid-19 līdz ar valdības lēmumiem par atvieglojumiem noņēmusi sev “iekšējos cenzorus” un vairs tik rūpīgi neievēro drošības pasākumus, kas arī izraisījis slimības uzliesmojumu.

Arī Vīksnu dara bažīgu, ka ielās ir redzams gana daudz cilvēku, kas nākuši no valstīm, no kurām Latvijā cilvēkiem nonākt nevajadzētu, piemēram, no Krievijas un Zviedrijas, kur Covid-19 izplatība joprojām ir ļoti augsta.

Taujāta, ko Covid-19 jomā gaidīt rudenī un ziemā, Vīksna atzina, ka teorētiski varētu augt saslimšanu skaits, bet praktiski to pateikt nevarot, jo Covid-19 joprojām ir ļoti jauna slimība.

Vīksna atzīmēja, ka par iespējamo vakcīnu pret Covid-19 joprojām nav skaidrības. Kopumā speciāliste vērtēja, ka ir vērojama visai liela steiga, meklējot risinājumus pret šo slimību, kā rezultātā parādās gana daudz nepārbaudītas informācijas, kas sākotnēji dod cerības, bet vēlāk izrādās, ka nepamatoti.

2 komentāri