“Inčukalns Eko” par gudrona dīķu attīrīšanu: Pēc trim gadiem šeit augts zāle, būs līdzena vieta

0 Komentāru

Atsākusies rosība Inčukalna sērskābā gudrona dīķu teritorijā. Šobrīd notiek sagatavošanās darbi, lai atsāktu indīgās vielas izsmelšanas darbus.

Uzņēmēji, kas šoreiz apņēmušies darbus veikt, sola, ka pēc trīs gadiem postažas vietā zaļos zāle. Savukārt amatpersonas akcentē, ka ir saprastas iepriekšējo smelšanu reizēs pieļautās kļūdas, un tagad visam vajadzētu noritēt veiksmīgi.

Indīgās masas smelšana gudrona dīķos nenotiek jau divus gadus. Ar iepriekšējo darba veicēju “Skonto būvi” līgums tika lauzts un joprojām notiek tiesvedība.

Tikmēr kopš februāra beigām objektu no Valsts vides dienesta (VVD) pārņēmusi pilnsabiedrība “Inčukalns EKO”, kas konkursā izraudzīta par jauno dīķu smēlēju. Pilnsabiedrības dalībnieki ir trīs vietējie uzņēmumi ar pieredzi piesārņojuma utilizēšanā. Tie darbus paveiks par nepilniem 27 miljoniem eiro. Vēl viens miljons tiks maksāts uzņēmumam, kas darbus uzraudzīs.

Aina Stašāne
VVD ģenerāldirektores vietniece un pienākumu izpildītāja

Esmu pārliecināta, ka kompetence un pieredze novedīs līdz pozitīvam rezultātam un varēsim atgriezt tautsaimniecībai tīru šo vietu tautsaimnieciskai izmantošanai.

Māris Kalniņš
“Inčukalns EKO” projektu vadītājs

Darbs būs grūts un atbildīgs, bet mēs esam izvērtējuši riskus, lai pēc trim gadiem šeit augtu zāle, būs līdzena vieta.

Ar iepriekšējiem Gudrona dīķa smēlējiem VVD radās konflikts, jo puses atšķirīgi interpretēja izsmeļamās masas apjomu un līdz ar to darba samaksu. Atbildīgais nozares ministrs pauž pārliecību, ka šāda situācija vairs neatkārtosies.

Kaspars Gerhards
Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs (NA)

Šobrīd ņemta vērā iepriekšējā pieredze, precīzi noteikta tehnoloģija, pieeja atšķiras no iepriekšējās. Daudzi riski līdz ar to ir novērsti.

Vienlaikus ministrs uzteic ierēdņu darbu, jo dīķu izsmelšanai izdevies saglabāt Eiropas Savienības finansējumu.

Piecu hektārus plašie Inčukalna gudrona dīķi tika izveidoti Padomju laikā. Tajos tika sagāzti tūkstošiem tonnu ražošanas atkritumu.

0 Komentāru