Ilgstošo lietavu dēļ labības raža šogad par 14% sliktāka nekā prognozēts

Komentāri

Savukārt zemniekiem ilgstošās lietavas nodarījušas aptuveni 40 miljonu eiro zaudējumus. Zemkopības ministrija vēl turpina apkopot saņemtos kompensāciju pieteikumus.  Vislielākā skāde lauksaimniekiem nodarīta Latgalē un Vidzemē, kur daudzviet joprojām izaudzētais pūst dubļainajos tīrumos.

Kopumā Latvijā Labības raža šogad ir par aptuveni 14% mazāka nekā prognozēts.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Vēl augusta vidū zemnieki cerēja uz rekordražām, tomēr šobrīd ir skaidrs, ka lielai daļai zemnieku uz lielu peļņu necerēt, vienīgais glābiņš būs valsts kompensācijas. Zemkopības ministrija šobrīd apkopo saņemtos pieteikumus, pēc kā vērsīsies valdībā, lūdzot piešķirt līdzekļus no līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem.

Platību apsekošanai saņemti teju 3000 pieteikumi par kopumā 76 000 hektāru. Par katru hektāru, atkarībā no audzētās kultūras kompensācijās varēs saņemt no 200 līdz 400 eiro, vērtējot ieguldījumu, lai lauku sagatavotu – degvielu, minerālmēslus, augu aizsardzības līdzekļus, darbu. Tāpat tiek rēķināti neiegūtie ieņēmumi no ražas pārdošanas.

Vissliktākā situācija ir Latgalē un Vidzemē, kur vēl joprojām daļa ražas nav novākta, un ja arī to izdosies izdarīt, tās kvalitāte būs ļoti slikta.

Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centra aprēķini liecina, ka Labības kopraža Latvijā būs par aptuveni 14% zemāka nekā prognozēts.

Saņem notifkācijas par jaunākajām ziņām! Izvēlies ziņas, izklaide vai abus!
Kas ir notifikācijas?

Mārtiņš Kaija atklāj, kā mīlestību padarīt mūžīgu

Mārtiņš Kaija atklāj, kā mīlestību padarīt mūžīgu 2

Tetovējumam ne vienmēr jābūt ar dziļu jēgu – pietiek ar to, ka tas labi izskatās uz ādas – , tomēr visai bieži tetovējumi ir cieši saistīti ar mīlestību – kur nu vēl labāku veidu, kā padarīt to mūžīgu un vienmēr paturēt pie sevis! Tetovēšanas mākslinieks Mārtiņš Kaija neatbalsta tikai vienam otra vārda iemūžināšanu uz ādas – kāpēc gan, ja viens tetovējums var izteikt pat tūkstošiem vārdu.

Lasi vēl