Ikviens var izmantot šo iespēju! 25 miljoni eiro Latvijā novirzīti pieaugušo mācībām

3 komentāri
Ikviens var izmantot šo iespēju! 25 miljoni eiro Latvijā novirzīti pieaugušo mācībām
Ilustratīvs foto: ITAR-TASS/LETA

Valsts ar Eiropas fondu līdzekļiem uzsākusi vērienīgu pieaugušo izglītības projektu, tajā ikviens strādājošais vecumā no 25 gadiem var paaugstināt savas profesionālās iemaņas.

Aptuveni 40% uzņēmēju Latvijā atzinuši, ka viņiem sagādā problēmas nokomplektēt darbinieku sastāvu. Turklāt tas lielākoties saistīts nevis ar cilvēku trūkumu, bet iemeslu, ka šiem cilvēkiem nav nepieciešamo prasmju un iemaņu. Tehnoloģijām attīstoties, nepieciešamas jaunas zināšanas, ar pirms padsmit gadiem iegūto izglītību vairs nepietiek.

Kārlis Šadurskis
IZGLĪTĪBAS UN ZINĀTNES MINISTRS (VIENOTĪBA)

Šis ir ārkārtīgi būtisks segments – tie cilvēki, pieaugušie, kas ir darba tirgū, bet kas jūt, ka laiks skrien ātrāk nekā viņu prasmes, vai arī viņi jūt, ka viņi sāk izkrist no darba tirgus un atpalikt.

Tādēļ Latvijā ar Eiropas fondu atbalstu 25 miljonus eiro ieguldīs pieaugušo izglītības projektā. Tajā ikviens strādājošais varēs paaugstināt profesionālo kompetenci. Mācības piedāvās 55 izglītības iestādes visā Latvijā.

Dita Traidās
VALSTS IZGLĪTĪBAS ATTĪSTĪBAS AĢENTŪRAS DIREKTORE

Te mēs runājam par prioritāru mūs sabiedrības grupu, tas ir 45+ gadu vecumu. Tāpēc, ka tie cilvēki, kas zemu atalgotajās un vienkāršajās profesijās vēl strādā, viņi drīz mūsu tautsaimniecībai būs zuduši, jo jauni cilvēki viņus “izspiedīs”. Otrkārt, uzņēmumiem viņu prasmes vairs nebūs izmantojamas.

Lai pēc iespējas ātrāk reaģētu uz pārmaiņām darba tirgū, pirmās mācības pieejamas četrās Latvijas ekonomikai svarīgākajās nozarēs, kurās kvalificēta darbaspēka trūkums ir visaktuālākais.

Ruta Porniece
LATVIJAS DARBA DEVĒJU KONFEDERĀCIJAS NODARBINĀTĪBAS JOMAS VADĪTĀJA

Šobrīd vairākās nozarēs, augsti tehnoloģiski ietilpīgās – IT metālapstrāde, mašīnbūve, kā arī kokrūpniecība un būvniecība – trūkst kvalificētu darbinieku.

Šī esot iespēja cilvēkiem, kuriem prasmju trūkuma dēļ tuvākajā nākotnē draud kļūt par bezdarbniekiem, vēlreiz ielēkt atpakaļ darba tirgū.

Prasmju un kvalifikāciju celšanai varēs pieteikties līdz 6. novembrim, iesniedzot dokumentus projektā iesaistītajās izglītības iestādēs. Mācības plānots sākt janvārī.

TOP komentāri

  • Jānis Dilāns
    +1 +1 0

    Jānis Dilāns

    vai izglītības sistēma nav iestagnējusi ? vai zemu atalgoto pedagogu zināšanas spēs sniegt nepieciešamās prasmes. varbūt kārtējā naudas izniekošana notiks.
  • Laura Kaļāne
  • Seļiverstova Aleksandra

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl